Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Student z funduszem

Niepełnosprawna młodzież może się ubiegać o pomoc finansową na zdobywanie wykształcenia. Obecnie zaledwie 4 proc. osób niepełnosprawnych posiada wyższe wykształcenie, podczas gdy w całej populacji ludności Polski osób z wykształceniem wyższym jest około 9 proc.

Adresatami programu “Student” realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych są studenci z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, studiujący w szkołach wyższych, w systemie dziennym, wieczorowym, zaocznym lub eksternistycznym, w tym również za pośrednictwem Internetu.
     Przyznane dofinansowanie może obejmować opłaty za studia, koszty zakwaterowania, dojazdów, uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym sprzętu komputerowego i komputerowych programów edukacyjnych, a także wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych.
     Łączna wysokość udzielonego studentowi dofinansowania nie może przekroczyć w jednym semestrze pięciokrotnej wartości najniższego wynagrodzenia. Zakres pomocy jest uzależniony od sytuacji majątkowej studenta, wyników w nauce oraz kierunku studiów. Prezes Zarządu PFRON może przyznać stypendium specjalne studentom posiadających szczególne osiągnięcia w nauce oraz na naukę na studiach zagranicznych. Jednym z warunków dofinansowania jest zaliczenie co najmniej pierwszego semestru studiów (chociaż dopuszcza się wyjątki); warunek ten nie dotyczy studentów podejmujących naukę na uzupełniających studiach magisterskich. Studenci pierwszego roku studiów, na których okresem zaliczeniowym jest rok akademicki i w związku z tym nie mogą przedstawić dokumentu o zaliczeniu pierwszego semestru, mogą ubiegać się o dofinansowanie kosztów nauki drugiej połowy roku akademickiego.
     Wnioski o przyznanie dofinansowania należy składać na specjalnym formularzu w oddziałach PFRON właściwych terytorialnie dla siedziby szkoły wyższej lub dla siedziby jej zamiejscowej jednostki.
     Szczegółowe informacje oraz wnioski można otrzymać w biurze Elbląskiej Rady Konsultacyjnej ul. 12 Lutego 5a tel. 232 69 35, tel./fax 237 41 50, a także na stronie internetowej www.pfron.org.pl.
ESzC
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)