Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia dla sportowców

Młodzi elbląscy sportowcy - za swoje wybitne osiągnięcia - otrzymują stypendia zespołowe, miasto dba także o ich bazę treningową. Dodatkowo podczas październikowej sesji radni podejmą decyzję o przyznaniu stypendiów indywidualnych a także pomocy finansowej dla sportowców niepełnosprawnych.

Sukcesy młodych elbląskich sportowców znane są w całym kraju. Elbląskie kluby sportowe osiągają czołowe miejsca w rankingach Ministerstwa Sportu. Aby zapewnić młodym sportowcom lepsze warunki treningowe, w 2005 r. wprowadzono stypendia sportowe. Teraz - biorąc pod uwagę ich dotychczasowe wysokie osiągnięcia oraz w celu stworzenia warunków do kontynuowania przez nich kariery sportowej w Elblągu - Rada Miejska podejmie decyzję o poszerzeniu zakresu pomocy stypendialnej dla sportowców. Obok istniejących już stypendiów w grach zespołowych i sporcie młodzieżowym radni będą dyskutować na temat pomocy dla wyróżniających się sportowców w dyscyplinach indywidualnych i sportowców niepełnosprawnych. Uchwałę w tej sprawie podejmą podczas sesji październikowej.
     Wiodącą rolę w działalności na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury fizycznej oraz sportu w Elblągu spełniają szkoły, instytucje i stowarzyszenia kultury fizycznej. Kluby i instytucje sportowe prowadzą zajęcia szkoleniowo-treningowe, tworzą system współzawodnictwa sportowego, organizują imprezy sportowe oraz rekreacyjne. Tworzy to ofertę skierowaną głównie do młodego pokolenia w 34 dyscyplinach sportowych. Łącznie w zajęciach wszystkich sekcji sportowych bierze udział ok. 3 tysięcy elblążan.
     Elbląskie instytucje sportowe stworzyły system współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży w różnym wieku, od przedszkolaka do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Objęto ich powszechną nauką pływania, nauką jazdy na łyżwach, nauką tańca oraz szkoleniem w zakresie żeglarstwa. Dla najbardziej uzdolnionej młodzieży powstały klasy sportowe o poszerzonym zakresie wychowania fizycznego w dyscyplinach: piłka ręczna, piłka nożna i lekkoatletyka. Dzięki tym działaniom ze strony samorządu oraz bardzo dużego zaangażowania ze strony szkoleniowców i nauczycieli wychowania fizycznego nasi młodzi sportowcy należą do najlepszych w kraju. Międzyszkolny Klub Sportowy „Truso” został sklasyfikowany przez Ministerstwo Sportu za osiągnięcia w 2005 r. na trzecim miejscu w kraju wśród 1038 zarejestrowanych uczniowskich klubów sportowych, natomiast w województwie warmińsko-mazurskim zdecydowanie przewodzi w rywalizacji młodzieżowej.
     

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Hosting WWW BIZNES