Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia Fundacji

38 uczniów i studentów otrzymało stypendia Fundacji Elbląg.

Fundacja już po raz trzeci wręczyła pieniądze niezamożnym, ale zdolnym młodym elblążanom. Stypendia są przyznawane na rok. Przyznając stypendia brano pod uwagę wyniki w nauce oraz zamożność rodziny ucznia. Fundacja mogła w tym roku przeznaczyć na stypendia 26 tysięcy zł. Pieniądze pochodzą z odsetek od tak zwanego kapitału żelaznego Fundacji. W tym roku szkolnym siedmiu gimnazjalistów będzie otrzymywać miesięcznie po 80 zł, 17 uczniów szkół średnich - po 130 zł, a 12 studentów – po 200 zł.
     Komisja postanowiła też przyznać jednorazowe stypendium w wysokości 500 zł dla niepełnosprawnej dziewczyny, która uczy się indywidualnie oraz tysiączłotowe stypendium dla bardzo zdolnej uczennicy III Liceum Ogólnokształcącego, która chce zdawać międzynarodową maturę.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Gratuluję pomysłu przyznawania stypendium młodym, zdolnym i z niezamożnych rodzin - niewątpliwie pomoże im to w życiowym starcie. Jednakże autorom tego pomysłu radziłabym bardziej szczegółowe sprawdzanie danych o kandydatach - zwłaszcza faktycznej liczby osób znajdującej się na utrzymaniu rodziny. Niewątpliwie wpisanie czterech zamiast trzech osób może w znaczącej mierze wpłynąć na wysokość dochodów przypadających na głowę - na tyle znacznie, że osoba taka może dostać stypendium a osoba, która wpisuje faktyczne dane nie. Radziłabym również szczegółowo czytać dane kandydatów i uwzględniać wszystkie aspekty ich sytuacji - nie tylko finanse i stopnie. Niestety od dłuższego czasu obserwuję, że fundacja jest zbyt łatwowierna i przez to (niestety) niesprawiedliwa. A tak poza tym to piątka za pomysł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-10-07)
 • Oczywiscie ze 5 za pomysl ale jak sam widzisz kumoterstwo i jeszcze raz kumoterstwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-10-11)
 • uważam, że jest to potrzebne - nawet bardzoooo. Moja młodsza siostra otrzymuje takie stypendium i naprawdę wkłada bardzo dużo wysiłku, aby je utrzymać, zwłaszcza, że nie jest to łatwe, bo kandydatów jest sporo...no i oprócz stopni, odpowiednich dochodów trzeba również działać w Elblągu i właśnie takie osoby powinny być doceniane...Pozdrawiam!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :)(2003-10-11)
 • ...a moim zdaniem to wspaniale,że Fundacja Elbląg zbiera i zabiega o fundusze na stypendia dla najzdolniejszych. Uwazam ,że zbyt mało społeczeństwo naszego miasta promuje tę inicjatywę poprzez wpłacenie chociażby symbolicznych paru złotych na fundusz stypendialny. Widząc nieraz jak nasi mieszkańcy dokonują" dziwacznych" zakupów chociażby w Hypermarkecie wpłacili na konto Fundacji 10zł a na pewno nasza najzdolniejsza młodzież miałaby szanse na dalszą naukę i ceniąc sobie otrzymana pomoc dokładała by staranności aby osiągać jak największe osiągnięcia . Ja sama symbolicznie wpłacam co roku pewna niewielką kwotę na konto stypendialne, nie ponosząc wielkiego uszczerbku na funduszu domowym a ciesząc się, że chociażby w jakies cząsteczce mogę pomóc zdolnemu dziecku kształcić się.Dlatego apeluję jako mieszkanka powiatu elbląskiego pomagajmy naszym przyszłym najzdolniejszym .....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-10-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Ręcznik z haftem
Naszywki
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki