UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia naukowe marszałka

Po wakacjach ruszy czwarta edycja stypendiów dla uzdolnionej młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego. Na pomoc finansową mogą liczyć uczniowie drugiej i trzeciej klasy gimnazjów oraz szkół średnich.

– Inwestycja w młodzież to inwestycja w przyszłość nas wszystkich, dlatego co roku nie szczędzimy środków na wspieranie najlepszych uczniów. Program stypendialny jest dla wielu młodych osób jedyną szansą na rozwój naukowych talentów. Zyskuje także region, bowiem wykształcone społeczeństwo to fundament nowoczesnej gospodarki – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.
     Program stypendialny skierowany jest głównie do uczniów osiągających dobre wyniki z przedmiotów matematycznych, przyrodniczych i technicznych. Stypendium będzie przyznawane na okres 12 miesięcy, od września 2011 roku do sierpnia 2012 roku. O środki mogą ubiegać się uczniowie z rodzin, w których dochód nie przekracza 1008 zł na osobę. W przypadku osób niepełnosprawnych próg dochodów jest wyższy i wynosi 1166 zł. Stypendyści otrzymają 370 zł miesięcznie.
     Wartość programu stypendialnego to ponad 1,4 mln zł, z czego 1,2 mln zł to środki pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego. Pozostała część to dotacja z budżetu państwa i wkład samorządu województwa.
     Wnioski o stypendium można składać od września.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • .. .a dzieci, których rodzice lepiej zarabiają są dyskryminowane. Dużo wysiłku wkładają w naukę a liczyć na stypendium nie mogą!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-25)
 • ale gdzie mozna skladac te wnioski?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  aq(2011-08-25)
 • 1008 zł na osobę? Ciekawe ilu ludzi może poszczycić się takim dochodem; / Szok.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anirolak(2011-08-25)
 • To nie jest dobry pomysł. Dla kogo te stypendia? Dla uczniów wybitnych, czy dla dzieci wybitnie biednych? Żeby było jasne, uważam że dzieci biedne powinny mieć stypendia socjalne. Jest sporo uczniów bardzo zdolnych (laureaci olimpiad), którzy powinni zostać nagrodzeni stypendium. Obawiam się, że nikt z nich się "nie załapie", mimo że wielu z nich wychowuje się w rodzinach o bardzo przeciętnych dochodach.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-25)
 • No to do kompletu opinii i wypowiedzi brakuje mi wywiadu z Panem Jerzym Wcisłą. Panie PD może da się namówić Pana Wcisłę na wywiad? Chyba, że ma zakaz publicznych wypowiedzi w tym temacie. Może tak być. Demokracja w partiach politycznych to zwykła fikcja. Sekretarze rządzą i dają komendy- kto nie posłucha to won z szeregów. Czerwony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-08-25)
Reklama