Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia przed Gwiazdką

Jeszcze w tym roku maja zostać przyznane stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych z województwa warmińsko-mazurskiego. Nabór trwał od 8 września do 14 listopada 2008 roku. Pieniądze na stypendia pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego, z budżetu samorządu województwa i budżetu państwa. Jest to efekt realizacji projektu p.t. „Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur”.

- Program ma na celu wsparcie rozwoju edukacyjnego młodzieży uzdolnionej w szczególności w zakresie nauk matematycznych, przyrodniczych i technicznych – mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Chodzi o uczniów uczących się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego, w szkołach publicznych i niepublicznych.
     Kryteria były wysokie. O stypendium mógł się ubiegać jeden uczeń z jednej szkoły. Musiał się on wykazać szczególnymi uzdolnieniami w co najmniej jednej dziedzinie z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych lub technicznych, uzyskując w nich najwyższe wyniki, a w innych dziedzinach wiedzy co najmniej wyniki dobre. Brany był także pod uwagę dochód na jedną osobę w rodzinie, nie mógł on przekraczać dwukrotności kryterium dochodowego, uprawniającego do uzyskania świadczeń rodzinnych.
     Stypendia przyznawane są na dany rok szkolny, a jego wysokość może wynieść nawet 340 zł miesięcznie. Te pieniądze mogą być przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego i oprogramowania, opłacenie kursów, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych, zakup fachowej literatury, a nawet na dostęp do Internetu.
     
     Regulamin przyznawania stypendiów można znaleźć na stronie www.warmia.mazury.pl w zakładce EFS, a następnie - stypendia.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.