Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Świąteczna Paczka dla potrzebujących

Kilkadziesiąt elbląskich rodzin zostanie obdarowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „Świąteczna Paczka” prowadzonej wspólnie przez Stowarzyszenie „Wiosna” z Krakowa i Stowarzyszenie „Podaj Rękę”, które ma także oddział w Elblągu.

„Świąteczna Paczka” jest próbą zareagowania na prawdziwą biedę, zwłaszcza tę ukrytą.
     - Przede wszystkim chcemy dotrzeć do rodzin lub osób samotnych, które żyją w biedzie niezawinionej - twierdzą członkowie krakowskiego Stowarzyszenia „Wiosna”. - Nazywa się je często „dotkniętymi przez los” - bywają doświadczone przez ciężką chorobę dziecka, chorobę lub śmierć jednego z rodziców, wypadki losowe, bezrobocie. Koncentrujemy się na tych, którzy nie mają postawy roszczeniowej; nasza pomoc może być jedyną, jaką otrzymają.
     Żeby uniknąć działań przypadkowych i chaotycznych, członkowie Stowarzyszenia i wolontariusze sami odwiedzają potrzebujące rodziny. Bieda jest jak choroba - by skutecznie pomóc, trzeba ją dobrze zdiagnozować, dlatego zbierają szczegółowe informacje o potrzebach każdej z rodzin. Następnie sporządzają dokładną listę konkretnych potrzeb, a zebrane informacje umieszczają w internetowej, anonimowej bazie danych.
     W oparciu o tę bazę szukają osób, które chciałyby podzielić się tym, co mają i zrobić dla kogoś paczkę na święta. Przygotowane przez nie paczki dostarczane są do magazynów. Następnie wolontariusze rozwożą je do potrzebujących.
     - Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w akcji lub zapoznać się z nią, zapraszamy na stronę internetową: www.swiatecznapaczka.pl - mówi Paweł Biernacki z „Podaj rękę”. - Finał akcji odbędzie się w weekend 16-17 grudnia. W bazie zostało jeszcze tylko 30 „bez przydziału”, w sumie jest ich 75. Elblążanie aktywnie włączają się w akcję i przygotowują paczki.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski