UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świąteczna Zbiórka Żywności już w weekend

 
Elbląg, Świąteczna Zbiórka Żywności już w weekend

Banki Żywności od wielu lat ratują święta wielu setek osób, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. Bank Żywności działa w Elblągu już 16 lat. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się 30 listopada i 1 grudnia.

Rok temu elbląski Bank za pośrednictwem ponad 300 wolontariuszy i dzięki zaangażowaniu mieszkańców zebrał 8,3 ton jedzenia, z których możliwe było przygotowanie ponad 1300 świątecznych posiłków dla osób potrzebujących. Nadal bardzo wiele osób czeka na taką pomoc.
     Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, niedożywione dzieci, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo podjęcia pracy nie stać na zakup żywności. Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn. Często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, gdy siedzimy w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.
     Część z nas już obmyśla prezenty pod choinkę, ale jest też wiele takich osób i rodzin, które martwią się, że nie będą miały z czego przygotować świątecznej kolacji. Szczególnie dotyczy to ludzi starszych, samotnych i schorowanych, rodzin z osobami niepełnosprawnymi lub przewlekle chorymi, gdzie trzeba zrezygnować z pracy zarobkowej na rzecz opieki nad chorym członkiem rodziny, a także osób i rodzin, którym najniższa pensja nie do końca wystarczy na przeżycie. Toteż ciągle potrzebna jest pomoc żywnościowa, szczególnie na święta.
     Federacja Polskich Banków Żywności, w ramach której działa Bank Żywności w Elblągu przypomina, że dzięki temu, iż zbiórka ma charakter ogólnopolski, gesty mogą być drobne, a osiągnięte efekty ogromne, mające realny wymiar i wpływ na życie innych. Bank Żywności w Elblągu zachęca do przekazywania produktów z długimi terminami przydatności, takich jak: mąka, cukier, olej, konserwy, bakalie, słodycze.
     Dzięki masowej skali działalności Banków Żywności oraz zaangażowaniu wielu osób produkty trafią do osób potrzebujących w całej Polsce jeszcze przed świętami. Dzieląc się swoimi zakupami ratujemy święta tych, którzy tego najbardziej potrzebują.
     Niezależnie od zbiórki Bank Żywności w Elblagu systematycznie przekazuje osobom potrzebującym pozyskane od producentów, dystrybutorów oraz z sieci handlowych produkty żywnościowe, ze szczególnym uwzględnieniem okresu świąt Bożego Narodzenia.
Teresa Bocheńska, Elbląski Bank Żywności
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama