Czwartek 20-09-2018, imieniny Eustachego, Euzebii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg Katedra widziana od drugiej strony rzeki Elbląg

Świąteczna Zbiórka Żywności

Elbląg, Świąteczna Zbiórka Żywności Fot. z archiwum (P.S.)

Od dziś (5 grudnia) do niedzieli (7 grudnia) w wybranych sklepach w Elblągu, a także w Pasłęku, Młynarach i Milejewie prowadzona będzie Świąteczne Zbiórka Żywności. Dary zostaną przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom.

Organizatorem zbiorki jest Bank Żywności w Elblągu. Współpracują z nim elbląskie organizacje: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej LAZARUS, Kościół Chrześcijan Baptystów, Zespoły parafialne Caritas, Klub Św. Karola, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Stowarzyszenie Integracyjne RAZEM, Gimnazja nr 4 i 9, V LO.
     W Pasłęku zaś wsparcia udziela Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Dobroczynne im Św. Jerzego, w Młynarach - Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary, a w Milejewie - grupa wolontariuszy.
     - Mamy także innych przyjaciół, którzy pomagają nam w świątecznej zbiórce darów dla najbardziej potrzebujących – mówi Teresa Bocheńska, szefowa elbląskiego Banku Żywności. - Regionalne Centrum Marketingu państwa Krystyny i Bogdana Przybylskich od kilku lat bezpłatnie drukuje nasze ulotki; Elbląska Spółdzielnia Niewidomych ELSIN, Zakład Sprzątania Wnętrz Pawła Jankowskiego, Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji oraz Przedsiębiorstwo Zieleni Miejskiej zapewniają bezpłatny transport żywności ze sklepów do magazynu. Szczególnym sponsorem będzie Teatr im. Aleksandra Sewruka – dodaje Teresa Bocheńska. - Aktorzy zobowiązali się pomagać w zbiórce osobiście zachęcając klientów do składania swoich darów. Można ich będzie spotkać w supermarkecie Carrefour.
     - W poprzedniej zbiórce zebraliśmy około 5 ton żywności - przypomina Teresa Bocheńska. - W tym roku prosimy o równie hojne dary.
     
     Lista sklepów w Elblągu
     Supermarkety: Carrefour, E.Leclerc
     Sieć Biedronki: ul. Odrodzenia, ul. 12 Lutego, ul. Nowowiejska, ul. Teatralna, ul. Grunwaldzka, ul. Malborska, ul. Królewiecka
     Sieć Społem: ul. Podgórna oraz hala targowa, ul. Robotnicza 185, ul. Kowalska, ul. Słoneczna, ul. 1 Maja, ul. 3 Maja, ul. Królewiecka 221
     Sieć 34: ul. Pułaskiego, ul. Robotnicza
     Sieć Va Bank: ul. Ogólna
     Spyża - ul. Nowowiejska.
     
     Mówi Teresa Bocheńska, prezes Elbląskiego Banku Żywności:

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Ubezpieczenia OC i AC
Serwis i oryginalne części Volkswagen