Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Konstrukcje współczesności Konstrukcje współczesności

Świąteczna Zbiórka Żywności

Zbliża się Boże Narodzenie - czas pomyśleć o obdarowaniu naszych najuboższych współmieszkańców tym, co najbardziej niezbędne, czyli żywnością. W tym roku po raz pierwszy Bank Żywności w Elblągu zasila grupa wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim.

Problem ubóstwa i niedożywienia dotyka coraz większą liczbę dorosłych i dzieci, również w naszym regionie. Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest zebranie jak największej ilości produktów spożywczych, które trafią do najbardziej potrzebujących.
     W tym roku po raz pierwszy Bank Żywności w Elblągu zasila grupa wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim – grupa VII w składzie: Olaf Kula, Jakub Góra, Dawid Szyszko, Sebastian Warczyński, Kamil Kruszewski i Grzegorz Fiałkowski.
     Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Trzy dni, podczas których możesz zrobić coś dobrego". Inicjatorką i koordynatorem akcji jest Izabela Pluta, realizatorami Piotr Rajkiewicz i Sławomir Żukowski.
     Jest to kolejna lekcja życia kształtująca wrażliwość młodych ludzi na potrzeby innych, odbywa się przy współpracy Banku Żywności w Elblągu.
     Akcja jest częścią Projektu „Wolontariat jako szansa na aktywne obywatelstwo” w ramach Programu Comenius. Projekt zakłada stworzenie grup wolontariackich w szkołach partnerskich w Hiszpanii, Danii, Walii i Polsce, gdzie dzieci i młodzież realizują się podczas działań wolontariackich. Dotychczas w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym podjęto następujące działania: program „Starszy brat” – współpraca z elbląskimi szkołami i przedszkolami, akcja sadzenia 500 cebul żonkili na terenie MOW w ramach akcji „Żonkilowe pola nadziei”, regularna pomoc w Schronisku dla Zwierząt w Elblągu, sprzątanie portu w Tolkmicku, pomoc w jesiennym sprzątaniu DPS w Rangórach i Tolkmicku oraz w przedszkolach w Elblągu. Wkrótce przewidujemy udział naszej młodzieży i wychowawców w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.
     Więcej informacji na stronie: www.mowkamionekwielki.blogspot.com.

Jerzy Sukow, Koordynator projektu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA