Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Świąteczną Zbiórkę Żywności już wkrótce

 
Elbląg, Świąteczną Zbiórkę Żywności już wkrótce
Rek

Zaangażowanie w Świąteczną Zbiórkę Żywności staje się zwyczajem coraz większej liczby Polaków. W tym roku akcja odbędzie się już po raz siedemnasty. 28, 29 i 30 listopada w sklepach spożywczych w całej Polsce. 400 wyjątkowych osób przygotowuje się do Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Elblągu.

Przy oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze Banku Żywności. Każdy może przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych na rzecz najuboższych osób w Polsce.
     Bank Żywności w Elblągu organizuje zbiórkę w supermarketach i sklepach oraz w miejscowościach Jegłownik i Tolkmicko. Do akcji przyłączyły się też szkoły i przedszkola posiadające certyfikat „Zielonej Flagi”.
     
     Pomoc dla 260 000 osób
     - Dokładnie 5,5 tony produktów spożywczych udało się zebrać podczas zeszłorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności w sklepach na terenie Elbląga i okolic. W całej Polsce, wszystkie Banki Żywności dzięki, wolontariuszom i ofiarności darczyńców zebrały łącznie 801 571,42 kg produktów. Dzięki temu udało się dotrzeć z pomocą do niemal 260 000 osób ubogich.
     Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynu Banku Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Następnie produkty są przekazywane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc dociera do najuboższych z różnych grup. Są to m.in. rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w ubóstwie.
     
     Świąteczna Zbiórka Żywności – zwyczaj tysięcy osób

     Wolontariat, czyli społeczne zaangażowanie, jest jednym z najważniejszych elementów akcji. To na wolontariacie tysięcy osób w Polsce oparta jest cała idea akcji. Każdy wolontariusz jest potrzebny i niezastąpiony, bez względu na to ile ma lat, ile czasu oraz sił może zadeklarować. Wolontariat to nie tylko przygoda, ale i okazja do zdobycia nowych umiejętności. Daje przydatne w życiu kompetencje, a nie tylko szansę na fajne przeżycia. Banki Żywności to ogólnopolska sieć lokalnych organizacji, której nie da się niczym zastąpić. Udział w zbiórce nauczy wolontariuszy więcej niż niejedna szkoła. Potrzebujemy specjalistów – Specjalistów Banków Żywności i wolontariusze mają szanse właśnie nimi się stać.
     W 2013 r. 7,4 % Polaków żyło poniżej granicy skrajnego ubóstwa.1 To tak, jakby całą Warszawę zamieszkiwały wyłącznie osoby żyjące za kwotę poniżej 551 zł miesięcznie. – podkreśla skalę ubóstwa w Polsce Marek Borowski. Znacznie więcej jest osób pracujących a mimo to doświadczających ubóstwa. Banki Żywności chcą zapewnić potrzebującym żywność na świąteczny stół - Osoby najuboższe codziennie stają przed wyborami - ciepły posiłek, czy ciepłe ubranie. Prezenty pod choinką pozostają jedynie świątecznym marzeniem.
     
     Możesz się przyłączyć
     Każdy kto chce zostać wolontariuszem Banków Żywności podczas Świątecznej Zbiórki Żywności może zgłosić się do wolontariatu za pomocą specjalnej aplikacji dla wolontariuszy pod adresem www.wolontariat.bankizywnosci.pl lub skontaktować się z najbliższym Bankiem Żywności. Wszystkich serdecznie zapraszamy do zapamiętania dat 28, 29 i 30 listopada i udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności! Udział w zbiórce żywności to dobry nawyk!
Bank Żywności w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Trodat
Kubek z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Długopis i Pióra z Grawerem