Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Światowy Dzień bez Tytoniu

Elbląg, Światowy Dzień bez Tytoniu fot. AD
Rek

We wtorek 31 maja przypada Dzień bez tytoniu. Już w miniony piątek Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu zorganizował z tej okazji imprezę dla młodzieży szkolnej pod hasłem „Młodość wolna od papierosa”. Dziś w siedzibie Sanepidu w Elblągu można też bezpłatnie zmierzyć sobie ciśnienie i ilość CO2 w wydychanym powietrzu. Będą też rozdawane materiały edukacyjne.

Światowa Organizacja Zdrowia Dzień bez tytoniu organizuje od roku 1988. Tematem tegorocznych obchodów, którym towarzyszy promocja zdrowego stylu życia bez palenia tytoniu, jest „Ramowa Konwencja Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu”. Konwencja ta jest obecnie podstawowym instrumentem kontroli używania wyrobów tytoniowych. Potwierdza prawo wszystkich ludzi do najwyższego poziomu zdrowia i dostarcza nowych ram prawnych dla współpracy w zakresie kontroli używania tytoniu. Przyjęty przez ONZ w 2005 r. Traktat wyraża ponadto chęć i zaangażowanie wszelkich władz rządowych oraz milionów ludzi, aby osiągnąć świat wolny od dymu tytoniowego. Podczas tegorocznego Światowego Dnia Bez Tytoniu WHO będzie wzywało kraje do umieszczenia traktatu jako priorytetowego działania w zakresie kontroli globalnej epidemii palenia tytoniu.
     Dlatego z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu zorganizował 27 maja imprezę inaugurującą Ogólnopolską Kampanią Społeczną z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu pod hasłem „Młodość Wolna od Papierosa”, w ramach której uczniowie szkół średnich i gimnazjalnych wzięli udział w happeningu zakończonym występem zespołu „Spotless-Mind” z Elbląga.
     
     Palisz? Przyjdź i zmierz ciśnienie!
     
Dziś (31 maja) w siedzibie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu przy ul. Królewieckiej 195 zorganizowano punkt rozdawnictwa materiałów edukacyjnych i mierzenia ciśnienia. Każdy palacz będzie mógł zbadać ilość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.
     Podczas trwania kampanii będzie prowadzona dystrybucja materiałów informacyjno-edukacyjnych.
     
     Rzuć palenie z grupą wsparcia!
     
Jeśli chcesz rzucić palenie, dziś jest dobra okazja, żeby zacząć zmagania z nałogiem.
     Rzucić palenie jest bardzo ciężko, wiedzą o tym każdy, kto próbował z nałogiem skończyć, nikotyna powoduje bowiem silne uzależnienie. Toteż, aby połączyć ludzi, którzy chcą wyjść z nałogu, powstał serwis www.rzucaniepalenia.pl, gdzie można znaleźć rzetelne informacje, ludzi z podobnym problemem i profesjonalne wsparcie.
     
     Źródło: WHO oddz. polski
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini