Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża

Elbląg, Światowy Dzień Czerwonego Krzyża

Humanitaryzm, bezstronność, neutralność, niezależność, dobrowolność, jedność i powszechność to siedem zasad leżących u podstaw działalności Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W Polsce te idee od przeszło 90 lat promuje swoją działalnością PCK.

Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża jest niezależną, neutralną organizacją zapewniającą ochronę i pomoc humanitarną ofiarom wojny, głodu, klęsk żywiołowych i przemocy. Jego podstawową misją jest łagodzenie cierpienia oraz ochrona ludzkiej godności, bez jakiejkolwiek dyskryminacji dotyczącej narodowości, rasy, płci, przekonań religijnych lub politycznych.
     Od swojego powstania, które za sprawą szwajcarskiego filantropa Henrego Dunanta nastąpiło w 1863 roku, jako odpowiedź na widok rannych żołnierzy pozostawionych na pobojowisku bitwy pod Solferino (24 kwietnia 1859 r.) Czerwony Krzyż zajmuje się m. in. zbieraniem informacji o jeńcach, osobach internowanych i zaginionych. Z upoważnienia stron walczących może występować w roli mediatora i pośredniczyć w wymianie jeńców wojennych, rannych i chorych osób cywilnych. Swoją kwaterę główną ma w Genewie, w Szwajcarii.
     Obecną nazwę Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża otrzymał w 1880 r. po przyjęciu jako znaku rozpoznawczego dla sanitariuszy i szpitali polowych białego krzyża na czerwonym tle. Aktywnym członkiem tego Ruchu jest Polski Czerwony Krzyż, który poza udzielaniem pomocy humanitarnej w czasie klęsk i wojen zajmuje się: pomocą socjalną, nauką pierwszej pomocy, prowadzeniem zabezpieczeń medycznych imprez masowych, propagowaniem idei honorowego krwiodawstwa oraz rozpowszechnianiem znajomości międzynarodowego prawa konfliktów zbrojnych. Każdy może wspomóc działalność PCK, oddając honorowo krew, angażując się w pracę jako wolontariusz lub wysyłając na rzecz dokarmiania dzieci SMS o treści „POMOC” na numer 7364. Koszt sms-a wynosi 3,66 zł z VAT.
     Można też wesprzeć akcję prowadzoną przez PCK, mającą na celu bezzwłoczną ratyfikację przez Rząd RP Konwencji Ottawskiej. Aby położyć kres erze min, PCK prowadzi Polską Kampanię na Rzecz Zakazu Min Przeciwpiechotnych i Broni Kasetowej. Każdy może oddać swój głos. Wystarczy na stronie www.pck.pl lub www.stop-minom.pck.org.pl kliknąć na bombę z napisem „podnieś mnie” i wypełnić krótki formularz popierający petycję.
     
     Źródło: www.pck.pl
     
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Fototapety z Paryżem
Fototapety z architekturą
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi