Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto pasji i pasjonatów w II LO

 
Elbląg, Święto pasji i pasjonatów w II LO fot. nadesłana
Rek

- Szkoła jest miejscem, w którym działanie określa ucznia, a pomaga mu w tym nauczyciel, który potrafi wzbudzić jego pasje - powiedziała Agnieszka Jurewicz, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 podczas Dnia z pasją, który odbył się we wtorek (24 października) w II Liceum Ogólnokształcącym.

W szkole obecni byli przedstawiciele współpracujących i zaprzyjaźnionych uczelni wyższych: Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Gdańskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu, Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej. W imieniu prezydenta Elbląga wystąpiła dyrektor Departamentu Edukacji i Sportu UM Małgorzata Sowicka, która gratulowała II LO wszystkich pasji, podkreślając, że są zasługą dyrekcji i nauczycieli. W gronie sympatyków szkoły byli również elbląscy radni, Elbląskiego Parku Technologicznego, Muzeum Archeologiczno- Historycznego w Elblągu.
     W atmosferę naukowych pasji zebranych wprowadził prezes firmy ITM z Olsztyna Dariusz Racz. Wygłosił on wykład inauguracyjny na temat sztucznej inteligencji, która jako największe wydarzenie w dziejach ludzkości może stać się jego najgroźniejszym konkurentem. Nie zabrakło ciekawostek dla miłośników biologii, którzy oddawali się rozważaniom na temat prozdrowotnych grzybów wielkoowocnikowych, jak też leptyny i jej wielu obliczach. Chemicy mogli posłuchać o informacjach zawartych w krysztale. Matematyka kryje wiele tajemnic i o tym przekonali się jej sympatycy, dowiadując się, co prawdopodobnie może być w niej nieprawdopodobnego. Nowopowstała klasa dwujęzyczna poznała mechanizmy podejmowania decyzji pod wpływem różnych emocji. Wykład odbył się w języku angielskim. Konflikty i negocjacje stały się ważne dla zainteresowanych wiedzą o społeczeństwie. Dodatkową atrakcją dla nich była analiza dotycząca genezy, obecnej sytuacji i kierunków rozwoju Unii Europejskiej. Ci, którzy stawiają na przedsiębiorczość, pracowali podczas warsztatów poświęconych temu, jak zostać przedsiębiorcą, a także konstruowaniu reklamy w duchu storytellingu, czyli snucia opowieści wzbudzającej pozytywne uczucia i zainteresowanie słuchającego. Poloniści zaś oddali się sztuce opowiadania obrazami podczas zajęć o scenariuszu komiksowym. Emocje wzbudzała też garść wiedzy na temat istoty relacji damsko-męskich na przestrzeni wieków. Wszystkie te wykłady, warsztaty, dyskusje, a także zajęcia poprowadzili wykładowcy i pracownicy naukowi - przedstawiciele partnerskich dla II LO instytucji i uczelni wyższych. Spotkały się z ciepłym odbiorem słuchaczy, bo to dla młodzieży inna forma nauki, ciekawa, niestandardowa, a także nobilitacja z powodu konfrontacji z takimi prelegentami.
     Inauguracja roku szkolnego i akademickiego w Dniu z pasją tradycyjnie organizowanym w II LO w Elblągu jest wyrazem sukcesu, który wynika z bardzo dobrej współpracy szkół. II LO cieszy się wysokimi wynikami nauczania, a młodzież w niej realizuje pasje, stawia cele i rozwija się, ambitnie myśli o studiach wyższych między innymi w uczelniach-partnerach szkoły. Dlatego II LO wraz z zaprzyjaźnionymi szkołami wyższymi dbają o wzbudzanie zamiłowań w młodych ludziach. Do wielu działań potrzebni są zapaleńcy, przewodnicy i liderzy, czyli nauczyciele, wykładowcy, którzy czerpią właśnie z uczących się energię do tych pasji. To partnerstwo uczących i nauczanych widać w II LO nie tylko w Dniu z pasją.
Dorota Radomska, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Meble łazienkowe 2
AMK Kuchnia 10
Szafka RTV pod telewizor Cromer połysk 160 cm