Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Święto szkolnej demokracji w SP nr 14

 
Elbląg, Święto szkolnej demokracji w SP nr 14 fot. nadesłana
Rek

We wtorek, 30 września w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu, podobnie jak w blisko 900 polskich szkołach zostały przeprowadzone demokratyczne (powszechne, równe, bezpośrednie, tajne, większościowe) wybory do władz Samorządu Uczniowskiego oraz na Rzecznika Praw Ucznia.

Odbyły się one w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Samorządy mają głos", której celem jest promocja samorządności w szkołach. Wybory cieszyły się dużym zainteresowaniem, frekwencja wyniosła 90,6 proc. Przewodniczącym SU znaczną większością głosów został wybrany uczeń kl. V c Kacper Gembal, a Rzecznikiem Praw Ucznia został pan Andrzej Rusznicki.
     Organizacja wyborów rozpoczęła się już 10 września. Wtedy to powołano szkolną komisję wyborczą i jej przewodniczącego, wyznaczono i uzgodniono z dyrekcją godziny oraz miejsce wyborów, określono termin zgłaszania kandydatów i warunki, jakie muszą oni spełnić, ustalono czas trwania i zasady prowadzenia kampanii wyborczej, zapoznano uczniów z zasadami demokratycznych wyborów oraz sposobem ich organizacji. Przygotowano listy wyborców, karty do głosowania, lokal wyborczy, urny oraz kabiny do głosowania (gwarancja tajności). Była to żywa lekcja demokracji dla społeczności uczniowskiej naszej szkoły.
Marzena Oganowska i Beata Mazurowska - organizatorki wyborów w SP nr 14
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe