UWAGA!

Święto Teatru w SP nr 25

 Elbląg, Święto Teatru w SP nr 25
fot. nadesłana

Zakończyła się 24. Jesień Teatralna w Szkole Podstawowej nr 25. W czasie dwóch dni wszyscy uczniowie klas I- VI wzięli czynny udział w tym olbrzymim przedsięwzięciu. Od początku tej artystycznej inicjatywy, głównym założeniem była, przede wszystkim edukacyjna zabawa: w aktorów, scenografów, kostiumologów, recytatorów, reżyserów.

Zabawa, która od dwudziestu czterech lat rozbudza wyobraźnię, pasję; uczy zdrowej rywalizacji; wyrabia estetykę odbioru sztuki; kształtuje kulturę dobrze rozumianego słowa- prozy i poezji. Zabawa, która uczy wzajemnego szacunku i zrozumienia. Cieszy się ona wielkim zainteresowaniem uczniów, rodziców i nauczycieli. Ci ostatni z zapałem angażują całą brać szkolną w godziny prób: ćwiczeń poruszania się na scenie, emisji głosu, czytelnego przekazu treści, budowania roli. Efekty są zdumiewające. Często są pozytywnym zaskoczeniem nawet dla samych uczestników, nie mówiąc o odbiorcach, którzy oglądają tylko finał tych zmagań.
       Spektakle są różnorodne w formie, jak i dynamice, kolorystyce scenografii, rekwizytów i kostiumów, w tworzeniu których bardzo zaangażowani są rodzice i opiekunowie.
       Złote, Srebrne i Brązowe Maski  to tylko dodatek, ponieważ każdy uczeń ma świadomość, że komuś należy je przyznać ale wszyscy czują, że są wygranymi, ponieważ nawet najbardziej profesjonalna komisja nie jest w stanie być obiektywna przy tak bardzo wyrównanym, wysokim poziomie artystycznym.

 

W tym roku obejrzeliśmy zarówno klasyczne baśnie, jak i pantomimy, czy też kabarety o tematyce szkolnej. Niektóre spektakle poruszały problemy współczesnego życia. Był również teatr kukiełkowy i na zakończenie przeglądu wystąpił - teatr poezji. Każdy się komuś spodobał, każdy przemawiał do innego odbiorcy ale zdecydowanie brawa należą się wszystkim naszym uczniom- aktorom.
       Było mnóstwo oklasków, wzruszeń, śmiechu, łez ale najwięcej świetnej lekcji teatru bez Teatru. Niektórzy już planują, czym zaskoczą w przyszłym roku… Nie wiem , co może się jeszcze wydarzyć?
       Klasy młodsze:
       Złota Maska kl. III b – za spektakl "Dary losu"
       Srebrna Maska kl. I c – za spektakl "Grzyby"
       Brązowa Maska kl. III a – za spektakl "Kopciuszek"
       Klasy starsze:
       Srebrna Maska kl. V b – za przedstawienie "O królu, co chciał być dziadkiem"
       Brązowa Maska kl. VI a – za przedstawienie "Szkolne problemy"
       Kilkudziesięciu uczniów otrzymało nagrody indywidualne za grę aktorską.
      

Irena Ośka, rzecznik prasowy ZS nr 2

Najnowsze artykuły w dziale Społeczeństwo

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Dlaczego nie przyznano Złotej Maski, czyżby komisja była zbyt "profesjonalna"?
  • Też uważam, że skrzywdzono dzieci. Bardzo dyskusyjny temat.
  • Ale artykuł piękny. Świetne spostrzezenia. Gratuluję bystrości uwagi.
  • Wielka krzywda, że nie przyznano złotej maski, a byłoby komu przyznać. Szkoda, że za tak wielki wkład pracy uczniów, w taki sposób rozdziela się nagrody. .I to jest najbardziej przykre. Nieprzyznana nagroda złotej maski będzie zakurzona gdzieś leżała, a niesmak i żal pozostanie do następnej Jesieni Teatralnej.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    1
    samorząd(2015-12-01)
  • Szacunek i gratulacje dla wszystkich uczniów i nauczycieli przygotowujących piękne spektakle. Ogromne podziękowania dla rodziców, którzy włączyli się w przygotowania strojów i dekoracji. Wszyscy są wygranymi, bo każde przedstawienie było wyjątkowe i niepowtarzalne. Zamiast jakichś masek - każda klasa powinna dostać jakąś ciekawą grę planszową czy film albo po czekoladzie i byłoby super. Po co robić niepotrzebne napięcia i stresy?
Reklama