Szachiści zagrali w MDK dla Orkiestry

Elbląg, Szachiści zagrali w MDK dla Orkiestry

Już po raz piąty w sali elbląskiego MDK odbył się otwarty turniej szachowy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku na starcie stanęło 20 zawodników, w tym 8 juniorów, którzy rozegrali 7-rundowy turniej systemem szwajcarskim.

Czołowe lokaty zajęli:
       1. Sebastian Woliński 6 pkt (bez porażki)
       2, Radosław Gniado 5
       3. Jan Chudziński 5
       4. Sylwester Grabarczyk 4,5
       5. Bogdan Siwoń 4,5
       6. Zbigniew Siwoń 4
       Na ósmym miejscu uplasował się najlepszy z juniorów, 14-letni Michał Graczyk - 4 pkt.
       Puchary zdobyli: S. Woliński, M. Graczyk,Tymon Hryniewicz (najlepszy młodzik, 9-latek), Martyna Miros (najlepsza juniorka) i Monika Szuba (najlepsza młodziczka). Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i serduszka WOŚP.
       Do puszek Orkiestry zebrano podczas tej imprezy ponad 200 złotych. Ciekawostką jest fakt, że co roku wygrywa inny zawodnik - Sebastian jest zatem piątym zwycięzcą. A za rok gramy dalej i tak do końca świata, i jeszcze jeden dzień.