Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sześciu kandydatów i wyborcze potyczki

W Elblągu, o urząd prezydenta miasta ubiegać się będzie nie pięcioro, ale sześcioro kandydatów. Troje z nich to reprezentanci partii politycznych, pozostali to liderzy komitetów wyborczych. O północy minął termin zgłoszeń kandydatów na prezydentów, burmistrzów i wójtów w miejskich i gminnych komisjach wyborczych.

W wyborach na prezydenta miasta kandydują w Elblągu: Danuta Janczuk z Samoobrony, Czesław Dębski z Komitetu Wyborczego Centroprawicy “Czas na Elbląg”, Stefan Rembelski z komitetu "Czysta Lista", Witold Łada reprezentujący Ligę Polskich Rodzin oraz Henryk Słonina z Sojuszu Lewicy Demokratycznej - obecny prezydent. Zupełnie niespodziewanie pojawił się w Elblągu szósty kandydat - Stanisław Szysz, który wystartuje z komitetu wyborczego Polskiej Unii Gospodarczej.
     Kampania wyborcza już się zaczęła. W mieście pojawiają się bilbordy i szyldy z wizerunkami kandydatów. Komitety bardzo uważnie słuchają wypowiedzi swoich przeciwników i w razie potrzeby ostro ripostują. Pierwsze przykłady to chociażby stanowisko Zarządu Miejskiego w sprawie wypowiedzi "pseudomenagerów" dotyczących rzekomego "wymierania miasta" i rzekomego ostatniego miejsca w Polsce, jakie zajmuje Elbląg pod względem atrakcyjności inwestycyjnej. Jest zupełnie odwotnie - a miasto w rankingach uzyskuje dobre noty - twierdzi Zarząd Miejski.
     Władze miejskie zareagowały również na wypowiedź kandydatki Samoobrony Danuty Janczuk, która stwierdziła w telewizyjnym programie Vectry "Studio El", że koszty funkcjonowania administracji samorządowej w Elblągu to kwota około 140 mln zł i że jest ona większa nawet od kosztów utrzymania administracji gdańskiej. Rzecznik prezydenta wyjaśnił, że są to nieprawdziwe dane, bo utrzymanie administracji kosztuje w mieście 15.112.639 zł.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Moim skromnym zdaniem walka o fotel prezydenta toczyć się będzie tylko pomiędzy Słoniną a Dębskim, a jedyną szansą by mógł wygrać Dębski jest to, że pozostali kandydaci przekonają swój elektorat by w drugiej turze głosowali na Dębskiego. Myślę, że najwyższy czas na zmiany... Tylko wówczas wszyscy mieszkańcy przekonają się ile idzie na administrację, ile idzie na komunalkę ile idzie na inwestycję, ile idzie na oświatę... itd... Tylko wówczas okaże się czy dotychczasowe władze mówiły prawdę... a jeżeli okaże się, że kłamały, to co wtedy??? Co z odpowiedzialnością za wypowiedziane słowa i kłamstwa wobec swoich i nie tylko swoich wyborców??? Pytam się was o to obecni włodarze miasta...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niedoinformowany(2002-10-03)
 • cenzura
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-03)
 • Czy to prawda, ze obecny Prezydent z miejskiej kasy dal forse na podwyzki dla nauczycieli bo ministerstwo tylko obiecalo a kaski nie przelalo ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2002-10-03)
 • Do niedoinformowanego! Czy myślisz, że jak wygra p. Dębski to będziesz bardziej doinformowany? Żebyś się gorzko nie rozczarował.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  realista(2002-10-03)
 • walka oczywiście sie zaczeła. rezultaty napewno poznamy. ale czy nie bedziemy się wstydzić ? apeluje o rozsadek do wyborców i realne spojrzenie na rzeczywistość! to jest jedyny moment aby móc zadecydować i wybrać własciwie!lewica czy prawica? oto jest pytanie? ja stawiam na realny program poprawy elblaskiej gospodarki. mam nadzieję ze to bedzie czas najwyższy na ELbląg, dokonane zostaną zmiany i rządził zdrowy rozsądek a nie populistyczne hasła!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca(2002-10-03)
 • Szkoda:(miałam nadzieję,że ujawni się jakiś mlody inteligętny osobnik godny tego stanowiska.Nie widzę nikogo na kogo mogła bym oddać swój głos,obecny Prezydent potraktował mnie per noga kiedy poszłam do niego po pomoc,a sytuacja była wtedy krytyczna.On się na mnie wypiął ,ludzie pomogli .Jeśli jednym z argumentów obecnego Prezydenta będzie troska o rodziny to mu przypomnę jak potraktował mnie i moje dzieci.Ja kandydata nie widze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  matka(2002-10-03)
 • Wariant: Dębski + 25 mądrych radnych niekoniecznie, a raczej koniecznie nie tylko z prawicy zaczyna być optymalny by przewietrzyć stęchłe układy. Nie namawiam , ale..............
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  aleksander(2002-10-03)
 • W telewizyjnym programie Vectry "Studio El" w dniu 1.10.2002 roku padło pytanie czy znam budżet miasta Elbląga. Odpowiadając na to pytanie podałam cyfry, które nie powinny szokować władz miejskich bo stwierdziłam, że budżet miasta i gminy Elbląg na 2002 rok po stronie dochodów to kwota 262 mln zł ( dokładnie 262. 807 378,00 zł) (par.1 pkt.1 ust.1 Budżet Gminy - Miasta Elbląga na prawach powiatu na 2002 r.), z tego wydatki na wynagrodzenia i pochodne od wynagrodzeń administracji, jednostek organizacyjnych i zakładów budżetowych stanowią kwotę 124 mln zł ( dokładnie 124.840. 069,00 zł) ( par. 2 pkt 2 ust 1a Wydatki Gminy - Miasta Elbląg na prawach powiatu). Uchwała Nr XXVI/814/2001 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 20 grudnia 2001 roku w sprawie budżetu miasta Elbląga na rok 2002. Jeśli rzecznik miasta Elbląga uważa, że dane zawarte w uchwale budżetowej w/w są nieprawdziwe , to pozostawiam to bez komentarza. Jesli chodzi o stanowisko Zarządu Miejskiego w sprawie wypowiedzi "pseudomenagerów" dotyczących rzekomego "wymierania miasta" i rzekomego ostatniego miejsca w Polsce, jakie zajmuje Elbląg pod względem atrakcyjnosci inwestycyjnej - w ocenie Zarządu Miejskiego jest zupełnie odwrotnie - a miasto w rankingach uzyskuje dobre noty. Odsyłam Zarząd Miasta do lektury artykułu w "Rzeczpospolitej" z dnia 3 października 2002 (Ranking potencjał rozwojowy miast) Ranking Miast - Powiatów Grodzkich pod względem potencjału rozwojowego. Tegoroczne zestawienie jest piątą edycją rankingu potencjału rozwojowego powiatów, opracowanego przez Centrum Badań Regionalnych. W rankingu tym na 31 miast - powiatów grodzkich Elbląg został zakwalifikowany na ostatnim - 31 miejscu z syntetycznym wskaźnikiem potencjału 3,27
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Danuta Anna Janczuk(2002-10-03)
 • Janczuk kim jesteś i co osiągnęłaś w swoim życiu ? Może dowiemy się coś wiecej o Kandydacie Samoobrony !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2002-10-03)
 • Szanowni Państwo mam 44 lata, jestem mężatka, matką 3 synów. Pochodzę z Kujaw, od ukończenia studiów mieszkam w naszym regionie, a od 1994 roku w Elblągu. Jestem Absolwentką Akademii Rolniczo - Technicznej w Olsztynie z tytułem mgr. inż rolnictwa. Zaraz po studiach rozpoczęłam pracę w rolnictwie. W latach 1992-1994 rada gminy w Starym Dzierzgoniu powierzyła mi funkcje sekretarza gminy, od tego czasu moja praca jest zwiazana z samorządem. Ukończyłam Studia Podyplomowe w zakresie Administracji - Uniwersytet Warszawski Wydział Prawa i Administracji oraz Studiom Doradców Podatkowych w Instytucie Studiów Podatkowych. W 1994 roku uczestniczyłam we współtworzeniu Giełdy Elbląskiej. Obecnie pełnię funkcję dyrektora biura w Pomorskiej Izbie Rolniczej. Zawsze interesowały mnie zagadnienia związane z samorządem i administracją, które moge realizowac w obecnej pracy zawodowej współpracujac z samorzadem województwa, powiatami i gminami oraz administracją rządową. Wiecej informacji mozna uzyskac w biurze Samoobrony ul. Grunwaldzaka 31 w Elblagu tel. 641 88 98 i na stronie elbląskiej Samoobrony www.samoobrona.elblag.com.pl . Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Danuta Anna Janczuk(2002-10-03)
 • MOIM SKROMNYM ZDANIEM - KAMPANIA WYBORCZA PRZYPOMINA W ELBLAGU - HEH - O TO CHODZI NIE MA KAMPANI WYBORCZEJ - CZŁOWIEK CHCIAŁBY DOWIDZIEC SIE NA KOGO MOZE ZAGŁOSOWAC -ALBO PRZYNAJMNIEJ SPROBOWAĆ SIE DOWIEDZIEC - NIESTETY - HASŁA W STYLU ZAGŁOSUJ A ZROBIE CI DOBRZE - NIE BIORĄ PRZYNAJMNIE TEJ MYSLĄCEJ CZEŚCI SPOŁECZEŃSTWA ELBLĄSKIEGO - FAKT FAKTEM ZE ZAINTERESOWANIE TAKIMI SPOTKANIAMI FACE TO FACE - NIE CIESZA SIE ZBYT WIELKA POPULARNOŚCIA (BRAK WIDZOW - I SŁUCHACZY ) - ALE JEDNAK KTOŚ TEGO SŁUCHA - CHCE POSŁUCHAĆ !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ZAWIEDZIONY(2002-10-04)
 • Droga p. Kandydatko (D. Jańczyk) nie wiem czy Pani sama pisze w Internecie (mam nadzieję, że tak). Wspominałem wczesniej, iż wykształcenie nie świadczy o inteligencji i świadomości - również kończyłem studium doradztwa podatkowego w elitarnej jednostce edukacyjnej w Gdańsku i uważam, że było to komercyjne rpzedsięwzięcie nie przygotowywujące do zawodu, a ewentualnie do egzaminu (są to dwie odrębne rzeczy). Jeden z internautów pytał o Pani osigniecia (tych w Pani odpowiedzi zabrako)..... Zapytam wprost jaki jest Pani program, dlaczego do tej pory nie przedstawia go Pani, jak Pani zamierza przeciwdzialac slabej sytuacji gospodarczej Elblaga, wiedzac, ze lobbying prowadzony przez poslow Samoobrony jest do tej pory nieskuteczny - prosze o konkrety.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  inny(2002-10-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski