Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Szkoła optymizmu w Gimanzjum nr 7

 
Elbląg, Szkoła optymizmu w Gimanzjum nr 7
Rek

Od września w Gimnazjum nr 7 realizowany jest projekt „ Bezpieczna i przyjazna elbląska szkoła - Szkoła Optymizmu”. W ramach projektu we wrześniu został zorganizowany wyjazd edukacyjny do Mikoszewa.

Podczas wycieczki uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnego rodzaju warsztatach. Odbyły się m.in. zajęcia aktywne z elementami zajęć linowych, wycieczka edukacyjna z instruktorem do Rezerwatu „Mewia Łacha”, zajęcia aktywne z końmi z elementami hipoterapii, zajęcia z bursztynem ,,Złoto Naszego Bałtyku” oraz zajęcia na basenie w Jantarze.
     Oprócz wyjazdu nasi uczniowie biorą udział w różnego rodzaju warsztatach. Odbywają się:
     - zajęcia sekcji wspinaczkowej, które odbywają się na profesjonalnej ściance wspinaczkowej. Młodzież ma możliwość nauczenia się technik wspinaczkowych, różnego rodzaju chwytów, prawidłowej asekuracji. Dzięki treningom wspinaczkowym gimnazjaliści kształtują umiejętności ruchowe, przydatne w aktywności rekreacyjnej i sportowej, rozwijają sprawność koordynacyjną i kondycyjną;
     - warsztaty artystyczne, podczas zajęć w pracowni, pod okiem wykwalifikowanej instruktorki młodzież może nauczyć się sztuki decoupage, wyrobu biżuterii oraz innych technik zdobienia. Warsztaty rozwijają aktywność twórczą młodzieży i zainteresowania sztuką użytkową jako wartościowym sposobem spędzania wolnego czasu;
     - warsztaty teatralne organizowane przez Teatr Dramatyczny im. A. Sewruka w Elblągu, których celem jest przede wszystkim rozwijanie kreatywności, poznawanie swoich mocnych stron, odkrywanie siebie i integracja młodzieży.
     - warsztaty psychoterapeutyczne oraz profilaktyczne prowadzone przez psychologa, pedagoga i specjalistę terapii uzależnień. Dzięki którym młodzież może lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami, nauczyć się bycia asertywnym, poznać swoją wartość, a także dowiedzieć się o zagrożeniach związanych m.in. z alkoholem, narkotykami, dopalaczami, czym jest przemoc itp.
     Oferta projektu obejmuje również zajęcia dla rodziców i nauczycieli, dzięki którym uczestnicy mogą podnieść swoje kompetencje wychowawcze, polepszyć relacje z młodzieżą.
     
     Projekt „Bezpieczna i przyjazna elbląska szkoła - Szkoła Optymizmu” potrwa do grudnia i do tego czasu będą kontynuowane nasze działania. Jest to czas odkrywania talentów, wzmacniania mocnych stron, zdobywania nowych umiejętności przez uczniów. Jednym z celów programu jest wzmacnianie konstruktywnych cech osobowości oraz budowanie poczucia szczęścia. Wszystkie zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży, rodziców oraz nauczycieli naszego Gimnazjum. Młodzież w sposób wartościowy spędzała swój wolny czas. W czasach, kiedy bierność, pasywność, niechęć do jakiejkolwiek aktywności jest coraz częstszym problemem wśród młodzieży, możemy obserwować w naszej szkole wzrost optymizmu młodzieży biorącej udział w zajęciach. Młodzież wyrabia w sobie motywację do podejmowania wysiłku, poszukiwania własnych mocnych stron. Zajęcia pozwalają nabyć umiejętności radzenia sobie ze stresem, skutecznego obniżania napięć emocjonalnych i regulowania własnych emocji, a także wzrost chęci działania.
     
Anna Arlik, Gimnazjum nr 7
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne