Piątek 20-07-2018, imieniny Czesława, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Fontanna Fontanna

Szlachetna Paczka 2008

Kolejny raz ruszyła akcja „Szlachetna Paczka”. Ideą akcji jest przede wszystkim dotarcie z pomocą do tych rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej w sposób niezawiniony, np. przez śmierć członka rodziny, ciężką chorobę czy bezrobocie. Mikołajem może zostać każdy…

W przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o dobrą wolę oraz solidarność z potrzebującymi. Świąteczna Paczka to niesienie pomocy materialnej tym, którzy z niezawinionych przez siebie przyczyn żyją w wykluczeniu ekonomicznym i społecznym. Paczka jest prezentem nieprzypadkowym, gdyż dociera do osób, które zostały wcześniej przebadane pod kątem potrzeb i problemów przez Stowarzyszenie Wiosna, które jest głównym organizatorem przedsięwzięcia. Dzięki stowarzyszeniu każdy darczyńca wie, co tak naprawdę poszczególnej rodzinie jest potrzebne: jedzenie, środki czystości, zimowe buciki dla dziecka. Wśród marzeń świątecznych jednej z osób znalazła się paczka kakao, którego smaku już nie pamięta. Jedna z dziewczynek marzy o nowym plecaku do szkoły. Są dzieci, które proszą choćby o używane obuwie. Taki dar, choć kosztuje niewiele, może sprawić prawdziwą radość komuś w potrzebie.
     Wśród rodzin potrzebujących są również rodziny z Elbląga i okolic. Pomyśl - może masz możliwość komuś bezinteresownie i anonimowo pomóc.
     Aby wziąć udział w akcji, należy wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybrać swoje województwo, a następnie rodzinę potrzebującą, której przypisano konkretny symbol i numer. W każdym rejonie znajduje się odpowiedni magazyn, do którego przypisana jest rodzina. Tam 12, 13 lub 14 grudnia należy dostarczyć przygotowaną paczkę.
     To, co znajdzie się w prezencie, zależy od każdego pomagającego indywidualnie. Jedną rodzinę może wybrać tylko jeden darczyńca. Warto więc pamiętać o tym, aby w paczce znalazły się potrzebne rzeczy, takie jak żywność i środki czystości. Jeśli ktoś zdecyduje się na ubrania lub zabawki, nie muszą one być nowe, ale dobrze, aby były w dobrym stanie.
     W naszym mieście w akcję „szlachetna paczka”, pełniąc funkcję magazynów zaangażowały się:
     - Jednostka Wojskowa przy ul. Mazurskiej 2: godziny otwarcia: 12-14 grudnia, od godz.10 do 14; dyżur całodobowy - tel. kontaktowy 501 321 051
     - Warmińsko-Mazurskie Centrum Pomocy Dzieciom w Elblągu (ul. Hetmańska 31, 3 piętro, budynek przy Komendzie Miejskiej Policji): 12-14 grudnia, tel. kontaktowy 791 677 915, tel. biurowy 055 620 07 71 (w godzinach 6-22).

mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne EVA MINGE