UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tabletki na rzucanie palenia − jak pomagają zerwać z nałogiem?

 
Tabletki na rzucanie palenia − jak pomagają zerwać z nałogiem?

Palenie tytoniu powoduje wiele groźnych chorób, tak dla układu oddechowego, układu krążenia, jak i całego Twojego organizmu. Dlatego jeżeli jesteś palaczem, to decyzja o rzuceniu palenia jest kluczowa. Jest wiele sposobów na rzucenie palenia. Silna wola jest tu najważniejsza. Na rynku znajdziesz jednak całkiem sporo środków, które pomagają zerwać z nałogiem. Tabletki na rzucenie palenia to jeden z nich. Dowiedz się więcej na ten temat!

Tabletki na rzucenie palenia − jak działają?
       Tabletki na niepalenie, to najczęściej tabletki, które stanowią kurację odstawieniową. Pomagają one głównie złagodzić skutki odstawienia papierosów i głodu nikotynowego. Najczęściej tabletki zawierają dawkę nikotyny, która utrzymuje się w Twoim organizmie przez jakiś czas. Dzięki temu nie odczuwasz chęci sięgnięcia po papierosa. Kuracja może trwać nawet 2 czy 3 miesiące − tyle trwa rzucanie palenia. Tabletki bierze się natomiast w momencie, kiedy masz ochotę sięgnąć po papierosa.
      
       Innym rodzajem tabletek są tabletki z cytyzyną. Substancja ta działa na zasadzie łagodzenia objawów odstawienia i całkowicie hamuje chęć sięgnięcia po papierosa. Jednocześnie, biorąc te tabletki antynikotynowe, nie dostarczasz do organizmu uzależniającej substancji, jaką jest nikotyna.
      
       Jakie tabletki na rzucenie palenia są na rynku?
       Tabletki na rzucenie palenia występują w dwóch postaciach. Jedne z nich możesz dostać w aptece bez recepty. Inne możesz otrzymać na receptę po konsultacji z lekarzem.
      
       Nikotynowa kuracja zastępcza, czyli tabletki na rzucenie palenia są dostępne w aptece bez recepty. Dobierz ich moc do swojego uzależnienia. Pamiętaj, że z początku głód nikotynowy i chęć zapalenia papierosa może być bardzo silny. Z czasem jednak zelżeje.
      
       Tabletki na palenie mają różną moc. Zaczyna się zwykle od tabletek o najmocniejszym działaniu, zaraz po odstawieniu papierosów. Następnie, możesz sięgać po tabletki z coraz mniejszą dawką nikotyny, aż w końcu przestaniesz brać je całkowicie. Jeżeli kuracja dostępna w aptece okaże się jednak nieskuteczna, zawsze możesz udać się do lekarza. On po konsultacji może przepisać Ci tabletki na rzucenie palenia, które dostaniesz w aptece na receptę.
      
       Dlaczego palenie uzależnia?

       Rzucenie palenia nie jest łatwe, ponieważ papierosy silnie uzależniają. Uzależnienie to nie tylko przyzwyczajenie organizmu do nikotyny, ale także uzależnienie behawioralne. Palenie papierosów staje się w pewnym momencie nawykiem, od którego musisz się odzwyczaić.
      
       Nikotyna wpływa na pracę Twojego mózgu. W szybkim czasie dociera do komórek mózgu i działa psychoaktywnie − pozostawia uczucie zadowolenia i satysfakcji (uczucia euforyczne).
      
       Zobacz także: Skutki rzucenia palenia: 6 powodów, dla których warto rzucić palenie w 2019 roku
      
       Pamiętaj jednak, że palenie papierosów może mieć bardzo poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia. Degeneruje ono tkankę płuc i może nawet prowadzić do nowotworów płuc, krtani czy gardła. Dlatego rzuć palenie! Tabletki, które dostaniesz w aptece mogą pomóc Ci wesprzeć silną wolę, jeżeli tego będzie wymagała Twoja walka z nałogiem. Przy rzuceniu palenia dobrze jest skonsultować się z lekarzem.
      
-------mat. płatny------
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl