Sobota 19-01-2019, imieniny Henryka, Mariusza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tak elblążanie uczczą Święto Niepodległości

Elbląg, Tak elblążanie uczczą Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości... wysłuchamy, pobiegniemy, przemaszerujemy. Elbląskie obchody Święta Niepodległości będą miały dwa akcenty, pierwszy nawiązujący do rocznicy 780-lecia Elbląga, jednak przede wszystkim ten odnoszący się do odzyskania przez Polskę niepodległości 99 lat temu.

10 listopada
     
Przed nami Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku uroczystości rozpoczynamy w piątek koncertem "Elbląg dla Niepodległej", nawiązując też do obchodów 780-lecia miasta, bo to także święto nasze małej ojczyzny. "Elbląg dla Niepodległej" to specjalny koncert z najpiękniejszymi melodiami, jakie powstały w Polsce, elblążanie usłyszą pieśni Fryderyka Chopina, Karola Szymanowskiego, Mieczysława Karłowicza, w tym te inspirowane folklorem. Będą również piosenki filmowe, koncert pokaże spectrum naszej kultury muzycznej. Wśród wykonawców znalazł się m.in. Janusz Wawrowski, najbardziej utalentowany skrzypek młodego pokolenia, wspólne aranżacje koncertu przygotowuje Elbląska Orkiestra Kameralna i Hadrian Tabęcki. Odbędzie się w hali przy al. Grunwaldzkiej, początek o godz. 19. 
     
     11 listopada
     
Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości rozpoczynamy od godz. 11 w katedrze pw. św. Mikołaja mszą za Ojczyznę. Po mszy około godz. 11.50 formować będzie się kolumna, która ulicami Stary Rynek, Rycerską, Pocztową, Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną przejdzie na plac Jagiellończyka, gdzie odbędą się główne uroczystości patriotyczne.
     W ramach Święta odbędzie się już po raz czwarty Bieg Niepodległości, zarejestrowało się do niego 999 osób. Główny bieg odbędzie się na dystansie 10 tys. metrów, będzie też bieg towarzyszący na 3333 metrów oraz bieg dla dzieci w wieku do 13 lat, pn. Enduro Kids.
     Zapraszamy.
Łukasz Mierzejewski, biuro prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Te cyfry są przypadkowe? Czy może to święto kabały i masonów? Widzicie to?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 2
  Eliasz(2017-11-10)
 • U nas w Polsce panie Łukaszu odprawiane są msze ŚWIĘTE.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 3
  Lekcjapatriotyzmu(2017-11-10)
 • " I Wszelakiej WIARY panie L.p."
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Mik:)(2017-11-10)
 • 1.Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną. 2.Nie będziesz brał imienia Pana Boga swego na daremno. 8.Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliżniemu swemu. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 4
  (2017-11-10)
 • Święto miasta a impreza prowincji. Nie stać was na więcej. 780 lat to konkret, zobaczcie jak wieś młodsza od nas ci zazur uczcili swoje tzw święto.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Lud (2017-11-10)
 • a gdzie odbędzie się koncert 10 listopada?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2017-11-10)
 • A grochówka będzie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Gosc26(2017-11-10)
 • @Gosc26 - Taaa zalewajka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2017-11-10)
 • W CSB, przy ul. Grunwaldzkiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  .......(2017-11-10)
 • po co jest ten plakat, skoro nic na nim nie widać?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2017-11-10)
 • Daj nam Za całe narodu zmarnowane lata za krew przelaną za ból i łzy za biedę naszą co przez długie lata gościła u nas i dalej tkwi. Za synów poległych w powstaniach i wojnach za honor zdeptany Syberię gułagi za rządy nieludzkie rządne krwi za ruskie wręczane nam bumagi. Za wyzysk ludu i poniżenie za pracę niewolniczą i niskie płace za bezrobocie i chleb powszedni naród płacze. Składamy modlitwę do ciebie panie daj nam nadzieję siłę wytrwania daj nam ojczyznę bogata i silną na co czekamy od zarania. Henryk Siwakowski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  Meteor2(2017-11-10)
 • Nie miałaś. Nie miałaś szczęścia biedna Ojczyzno cierniste do wolności były twe drogi ciągle do ciebie wyciągały się wrogie ręce ciągle grabiły ten kraj ubogi. Krzyżacka zawierucha pustoszyła ten kraj to szłaś pod jasyr turecki w niewolę ciągle do boju trąbka grała i krwią obrońców broczyła polskie pole. Potop szwedzki zalewał ten kraj krwią znaczył polską ziemię dziś tylko w lasach kurhany tkwią w nich polski żołnierz drzemie. Lata niewoli powstania rozbiory sen o wolności sen o potędze lecz kiedy tylko kraj się podźwignął znów go grabiły obce ręce. Nazistowska machina fabryki śmierci codzienna śmierć wyniszczenie Powstanie Warszawskie zryw polskiej młodzieży w kanałach stracone pokolenie. I znów niewola czerwona zaraza naród zakuty w sowieckie kajdany gułagi śmierci śniegi Syberii i znowu nowe rany. Zrywy narodu protesty strajki dziś mamy w końcu wolny kraj lecz dalej biedny jak przed laty za krew przelaną szczęście nam daj. Gehenna życia brak pracy i chleba perspektyw do życia dla młodych ludzi bo dalej nas grabi rządzących elita czy Bóg ich sumienia obudzi. Henryk Siwakowski.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Meteor2(2017-11-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 6
Promocja RATY 0%
AMK Szkło ozdobne 8
AMK Szkło ozdobne 2