UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tancerze obok piłkarzy

 
Elbląg, Tancerze obok piłkarzy
Sportowa Szkoła Podstawowa będzie się mieściła w budynku dawnej Jahnschule, razem z Gimnazjum nr 5 (fot. Anna Dembińska, arch. PortEl.pl)

Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 przy ul. Agrykola rusza z przytupem od nowego roku szkolnego. Jak się okazało oprócz piłkarzy będą się w niej kształcić również... tancerze. Nabór do szkoły trwa do 20 sierpnia.

Sportowa Szkoła podstawowa nr 3 zacznie działać od września. Będzie się mieściła w budynku Gimnazjum nr 5 (przy ul. Agrykola 6). W związku z powstaniem w Elblągu Wojewódzkiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w szkole organizowane są klasy, w których uczyć się mają piłkarze.
     - Są jeszcze ostatnie miejsca – mówił na piątkowej konferencji prasowej, Paweł Guminiak, wiceprezes Warmińsko – Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.- Największy problem jest z trzecią klasą, ale liczymy, że ona również wystartuje.
     - Chcielibyśmy, aby ta szkoła rozwijała się wielotorowo. Żeby sport był bazą i trampoliną do rozwoju dydaktycznego i emocjonalnego - dodała Hanna Szuszkiewicz, nowa dyrektor szkoły.
     Jak się okazuje nie tylko kandydaci na gwiazdy Camp Nou, ewentualnie Stadionu Miejskiego w Warszawie, będą się uczyć w szkole przy Agrykola 6. Obok nich w ławkach zasiądą przyszli... tancerze.
     - Od września pojawi się taneczna innowacja w klasach 1 – 3 – zdradziła Hanna Szuszkiewicz.
     Oprócz trzech godzin wychowania fizycznego, które są w podstawie programowej edukacji wczesnoszkolnej, kandydaci na tancerzy będą mieli dwie godziny tańca tygodniowo. Zajęcia będzie prowadził instruktor Federacji Tańca Sportowego. Obecnie trwają rozmowy, które mają na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy taneczną federacją a szkołą.
     Dla porównania piłkarze będą mieli dziesięć godzin treningu piłkarskiego dodatkowo. Warto podkreślić, że przyszli tancerze i piłkarze będą uczyć się razem - nie planuje się osobnych klas dla jednych i drugich. 
     Żeby zostać tancerzem (albo piłkarzem) wystarczy przyjść do szkoły. Nabór uzupełniający potrwa do 20 sierpnia. W przyszłych latach w szkole pojawi się też judo i pływanie. Trwają rozmowy na temat wprowadzenia short tracku. Ośrodek Szkolenia Piłki Ręcznej na razie zostaje w Szkole Podstawowej nr 9 na Zawadzie.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama