UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Prawda jest taka że Niemcy umieli wykorzystać odkryty basen. Wystarczyło by teraz wybudować małą zaporę która nadmiar wody kierowała by z Kumieli do basenu. Powiększyć rury zasilające aby basen mógł być napełniany o wiele szybciej niż teraz. Raz na rok robić przegląd czy wszystko działa i powodzi można by było uniknąć. Rozwiązanie na pewno o wiele tańsze niż szkody jakie powoduje powódź i do tego można je stosować na przyszłe lata, nie tylko w czasie potężnych opadów ale też i wiosennych roztopów.
  • @kek - Pamiętać należy, że basen przy ul. Spacerowej już niedługo przestanie pełnić funkcję zdewastowanego i zarośniętego zielskiem zbiornika. Będzie tam ośrodek rekreacyjny, bez możliwości spełnienia funkcji zbiornika retencyjnego. Pozostaje tylko dbanie o drożność rur kanalizacyjnych, przepustów wodnych, studzienek itp.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    16
    4
    j2333(2017-09-27)
  • @kek - Pisałem o tym kilka lat temu, ale nikt tego do głowy nie wziął. Nawet tydzień przed powodzią rozmawiałem na stopie towarzyskiej z panem z urzędu o wykorzystaniu basenu do różnych celów, miedzy innymi jako zbiornik wody. Teraz ja się śmieję, bo nie musiałem długo czekać by pogada potwierdziła moją rację :)
  • @j2333 - oraz hotel tak mówią
Reklama