Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Terapia przez sztukę

10 i 11 grudnia o godz. 11.00 w Sali Zielonej CKiWM "Światowid" odbędzie się seminarium "Metody i formy terapii przez sztukę".

Spotkanie to zainauguruje wielomiesięczny partnerski projekt, w którym uczestniczą ze strony polskiej: Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, a ze strony rosyjskiej - Kaliningradzka Regionalna Dziecięco - Młodzieżowa Społeczna Organizacja Inwalidów "Maria".
     Organizatorzy seminarium (Stowarzyszenie Kulturalne "Viva art" w Elblągu we współpracy z Elbląskim kołem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym oraz Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej "Światowid") korzystając z własnych doświadczeń zamierzają wesprzeć organizacje rosyjskie pracujące z osobami niepełnosprawnymi w zakresie doskonalenia metod i form pracy terapeutycznej. Terapia przez sztukę jest doskonałą formą rehabilitacji społecznej, wyrównywania szans osób niepełnosprawnych na aktywne i godne życie w społeczności lokalnej.
     W programie: referaty oraz prezentacje multimedialne dotyczące metod i form terapii przez sztukę w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz prezentacje artystyczne w wykonaniu uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej przy CKiWM "Światowid" oraz Dziennego Centrum Aktywności przy PSOUU. Spotkanie skierowane jest do młodzieży niepełnosprawnej, ich rodzin i opiekunów, kadry i wolontariuszy organizacji pozarządowych oraz instytucji pracujących z osobami niepełnosprawnymi. Ma na celu nawiązanie kontaktów - poznanie problemów, historii, kultury i języka sąsiadów zza granicy, pozwolić na przełamanie barier społecznych, i stereotypów w postrzeganiu mieszkańców sąsiedniego kraju.
     Seminarium współfinansowane jest z funduszy Phare za pośrednictwem Euroregionu Bałtyk. Projekt został dofinansowany ze środków programu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności - "Przemiany w Regionie" (RITA), którym administruje Fundacja Edukacja dla Demokracji. Prezentacje artystyczne są współfinansowane ze środków PFRON. Udział w seminarium jest bezpłatny. Zgłoszenia przyjmuje Teresa Miłoszewska - tel. 611-20-65.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z erotyką
Fototapety z Elblągiem
Fototapeta z ludźmi
Fototapety z architekturą