Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

To był prawdziwy dzień z pasją

 
Elbląg, To był prawdziwy dzień z pasją Uczniowie wzięli m.in. udział w warsztatach na temat finansów (fot. Anna Dembińska)
Rek

Pierwsza pomoc przedmedyczna, budowa atomu czy zaburzenia odżywiania to tylko niektóre z tematów naukowych warsztatów, w jakich wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. Dzisiaj w szkole odbyła się trzecia edycja Dnia z Pasją. Zobacz więcej zdjęć.

Tym razem ZSO nr 2 do współpracy przy organizacji Dnia z Pasją zaprosił Politechnikę Gdańską, Uniwersytet Gdański, Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną oraz Elbląski Park Technologiczny. W szkole odbył się blok ciekawych zajęć, w których wzięli udział uczniowie klas pierwszych liceum i gimnazjum.
– Jest to cykliczne wydarzenie, wpisane w kalendarz imprez szkolnych już od trzech lat – mówi Agnieszka Antoniuk-Rumak, wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2. - Współpracujemy przy tej okazji ze szkołami wyższymi, różnymi instytucjami: z Biblioteką Elbląską czy z Elbląskim Parkiem Technologicznym. Tego dnia odbywają się zajęcia kierunkowe dla uczniów zgodne z ich zainteresowaniami i profilem klasy. Mamy cały wachlarz zajęć. Jest i wykład biomedyczny na temat metod obrazowania tkanek i narządów, który wygłosił pan Jacek Tomczak dla klas pierwszych biologiczno-chemicznych, odbyły się także zajęcia z ratownikami z Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej pod hasłem: „Pierwsza pomoc przedmedyczna”. Z kolei klasy matematyczno-geograficzne uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach na temat istoty kredytów hipotecznych.
     Uczniom najbardziej spodobało się spotkanie ze starszym kolegą, który spędził dwa tygodnie w Harvardzie.
     - Kolega był tą wizytą zachwycony i nam też przekazał tę energię, więc sami w przyszłości byśmy chcieli tam pojechać. A kto wie, może uda nam się tam studiować? – mówi Anna Olszewska, uczennica klasy o profilu biologiczno-chemicznym.
     Ania i jej kolega z klasy Bogumił Libura chcą w przyszłości zostać lekarzami i mimo że droga do tego jest jeszcze daleka, już dziś ich plany są dość sprecyzowane.
     - Chciałabym zostać kardiologiem – opowiada Bogumił. – Choć uczestnicząc w takich wykładach uświadamiamy sobie, jak wiele jeszcze musimy się uczyć. Bardzo interesująca była dziś prezentacja prac badawczych naszego starszego kolegi. Trochę przygniótł nas swoją wiedzą, bo to co mówił, było niesamowicie trudne. A były to zagadnienia biologiczno-chemiczne. Napisał m.in. pracę naukową o diagnostyce nowotworów. Był na miesięcznym stażu w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Przez miesiąc pracował w bardzo nowoczesnym laboratorium i sam prowadził badania.

dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Kuchnia 12
AMK Szkło ozdobne 9
AMK Meble łazienkowe 2
AMK Kuchnia 9