Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tolerancja i równe traktowanie w Gimnazjum nr 6

 
Elbląg, Tolerancja i równe traktowanie w Gimnazjum nr 6 fot. nadesłana
Rek

Gimnazjum nr 6 w Elblągu bierze udział w realizacji ogólnopolskiego projektu Tacy sami a różnie między nami – tolerancja i równe traktowanie. Jest o program edukacyjny skierowany na obszar praw człowieka, koncentrujący się na promowaniu równości w godności człowieka.

Inicjatorem ogólnopolskich działań realizowanych w szkołach na terenie Polski jest Fundacja prof. B. Geremka. Z całego kraju wyłoniono 60 edukatorów którzy podjęli się realizacji różnorodnych inicjatyw w swoich społecznościach lokalnych. Jest wśród nich przedstawiciel Gimnazjum nr 6 w Elblągu.
     Program ma na celu zaakcentowanie tej tematyki w pracy z młodzieżą, a tym samym przyczyni się do jej uwrażliwienia i popularyzacji tematyki antydyskryminacyjnej, jak również będzie krokiem w kierunku wzmacniania postaw tolerancji i równości.
     Długofalowym celem tego rodzaju programów jest wypracowanie swoistej kultury, w której prawa człowieka są rozumiane, chronione i szanowane . Ma ona krzewić zrozumienie, tolerancję, przyjaźń między narodami, grupami rasowymi lub religijnymi. Każdy, kto pracując z innymi ludźmi, ma właśnie takie cele i dąży do ich realizacji, angażuje się w edukację na rzecz praw człowieka. Tym, co łączy edukatorów na rzecz praw człowieka z różnych stron świata, jest wspólny cel — chęć promowania i tworzenia takiego świata gdzie prawa człowieka są szanowane i traktowane jako wartość.
     Praca projektowa odbywać się będzie wieloetapowo. Uczniowie będą pracowali w grupach nad zagadnieniami tożsamości, stereotypów, uprzedzeń i wynikającej z nich dyskryminacji.Pierwszym etapem w naszej szkole jest diagnoza potrzeb. Następnie psychoedukacja, a dopiero potem świadome odzwierciedlanie działań antydyskryminacyjnych w różnorodnych formach przekazu wytworzonych przez uczestników projektu oraz ich postawach.
     W Gimnazjum nr 6 do udziału w tym przedsięwzięciu włączono uczniów klas I i II. Zwieńczeniem projektu może w przyszłości okazać się certyfikat Szkoły Równego Traktowania, ale to co jest pewne to fakt, iż uczestnicy pozyskają wiedzę, rozwiną większą uważność w relacji z drugim człowiekiem, a w konsekwencji będą nośnikiem idei równościowych poprzez propagowanie sobą postaw antydyskryminacyjnych.
     Życzymy sobie pozytywnych doświadczeń i realizacji postawionych celów.
Anna Miazga koordynator programu w Gimnazjum nr 6
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Co to jest "uważność"? "rozwiną większą uważność w relacji z drugim człowiekiem"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  cr(2015-01-22)
 • Gender!!!!!nic innego, a jednak, zaczyna się grubo!!!Rodzice miejcie oczy naokoło głowy i troskę o wartości>
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  kobietąimężczyznąstworzeni(2015-01-22)
 • grząski temat gimnazjum nr 6 uważajcie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  ostrożny(2015-01-22)
 • uważajcie? na kogo?! wycofajcie się jak najprędzej, aby nie podważać cywilizacji miłości i zastępować cywilizacją śmierci! jak to powiedział ŚW. Jan Paweł II. .. ." nie podcinajcie sami korzeni z których wyrastacie" tak mniej więcej. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  mężczyznaikobietastworzeni(2015-01-22)
 • no i mamy klasyczną dyskryminację !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2015-01-22)
 • ostrożnym trzeba być wystarczy popatrzeć na europę zachodnią i na tą tzw "tolerancję" oraz "liberalizm" i do czego doprowadziło takie myślenie. nikt nie podważa słusznej ideii tylko że człowiek to bardzo słabe stworzenie. .szczególnie gdy jest sam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  znudów(2015-01-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Hosting WWW START
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini