Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trudna historia może łączyć

 
Elbląg, Trudna historia może łączyć fot. nadesłana
Rek

W dniach 21-28 września trzy placówki: Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim, Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 4 w Warszawie i Via Nova Iztehoe z Niemiec wzięły udział w projekcie edukacyjnym "Trudna historia może łączyć - młodzi Polacy i Niemcy w działaniu".

Projekt rozpoczął się w MOW w Kamionku Wielkim. W tym czasie młodzież wzięła udział w zajęciach integracyjnych, porządkowała teren pomnika w Nadbrzeżu, uczestniczyła w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku i Gminie Żydowskiej, złożyła kwiaty na Westerplatte. Uczestnicy projektu zwiedzali były obóz koncentracyjny Stutthof, sprzątali teren byłego obozu żydowskiego i złożyli kwiaty pod pomnikiem.
     Młodzież miała też okazję spotkać się ze Świadkiem Historii Panią Petronelą Brywczyńską, której wspomnienia i obecność są częstym uhonorowaniem ważnych uroczystości naszej placówki.
     W trakcie podsumowania pierwszej części projektu uczestnicy prezentowali materiały przygotowane przez grupy warsztatowe.
     Dalsza część projektu odbywała się w Warszawie. Uczestnicy zwiedzali Stolicę, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Powstania Warszawskiego, w Korczakianum, spacerowali szlakiem warszawskiego getta, spotkali się z Panem Piotrem Łubieńskim - uczestnikiem Powstania Warszawskiego i byłym więźniem KL Stutthof, zaprezentowali przygotowane wcześniej informacje o Januszu Korczaku, Irenie Sendlerowej i Apolonii Pfeifer, którzy za ratowanie Żydów w czasie wojny zostali odznaczeni medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.
     Znalazł się też czas na trochę przyjemności i niespodzianek - wizyta na Stadionie Narodowym oraz ognisko.

 

Projekt spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestników. Tak przez młodzież jak i opiekunów została oceniony jako cenny merytorycznie i przygotowany profesjonalnie, lecz także okazał się wartościowym doświadczeniem, które dostarczyło emocji, niezapomnianych wrażeń i refleksji. Jesteśmy dumni z postaw naszych podopiecznych, którzy okazali się godni zaufania. Ich postawa wzbudza w nas - opiekunach - podziwi szacunek. Okazało się, że trudna historia naprawdę może łączyć.
     Projekt edukacyjny realizowany był pod patronatem i we współpracy z Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Magdalena Kuligowska, Bożena Szczodrowska MOW Kamionek Wielki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety czarno białe Black&White
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapety z mostami
Obraz na dibond 300x60 cm - Kawa