Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trwa zbiórka dla dzieci z elbląskiego DPS. Bestiariusz jeszcze do zdobycia

 
Elbląg, Trwa zbiórka dla dzieci z elbląskiego DPS. Bestiariusz jeszcze do zdobycia
Kalendarz przedstawia dwanaście postaci wywodzących się z mitologii starożytnej i średniowiecznej różnych krajów

Kwota zebrana na rzecz kilkudziesięcioosobowej grupy bardzo chorych, niepełnosprawnych intelektualnie i fizycznie dzieci z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi przy ul. Kasprzaka 10 w Elblągu przekroczyła już 10 tys. zł. Fundacja Zbieramy Razem w Gdańsku liczy, że uda się jeszcze uzbierać trochę pieniędzy.

Akcja zbiórki nazwana została projektem Bestiariusz. Dla darczyńców zasilających konto pomocy tym dzieciom kwotą wyższą niż 35 zł przygotowano specjalne kalendarze na ten rok. Zostały zaprojektowane przez wolontariuszy składających się z pasjonatów fotografii, grafiki komputerowej, filmu i wizażu, a wydrukowane przez Fundację Zbieramy Razem. Kalendarz przedstawia dwanaście postaci wywodzących się z mitologii starożytnej i średniowiecznej różnych krajów. Jest jeszcze możliwość otrzymania go i w ten sposób zasilenia zbiórki na rzecz pomocy dzieciom.
     
     - Mamy ambicje, żeby pomóc tym dzieciom, zebrać dla nich jak najwięcej pieniędzy – mówi Piotr Barszczewski, prezes zarządu Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku. – Do tej pory zebrano już przeszło 10 tysięcy złotych. Tym dzieciom, mimo starań sióstr zakonnych, brakuje dosłownie wszystkiego. Przydarzą się im nowe piżamki, rajstopy, swetry, koszulki, kurtki, czapeczki, buty zimowe i cieplejsze kurtki. Brakuje zabawek, maskotek… Dom jest mały, dlatego wciąż boryka się z problemami finansowymi, otrzymywane przez siostry dotacje pokrywają zaledwie podstawowy koszt utrzymania. Oczywiście siostry robią wszystko, by zapewnić swoim podopiecznym wszystko to, co powinny mieć, ale to możliwe jest tylko i wyłącznie dzięki pomocy i życzliwości ludzi dobrej woli. 

 


     Zarząd Fundacji Zbieramy Razem w Gdańsku zdecydował o koordynacji pomocy dla tego niewielkiego domu, w którym mimo biedy nie brakuje ciepła i miłości. Wszystkim zainteresowanym pomocą podajemy specjalne subkonto pomocy pod numerem PKO BP: 93 1020 1811 0000 0702 0257 3905 – „Dom Pomocy Społecznej Elbląg”. Można też wpłacać online bezpośrednio poprzez stronę fundacji www.zbieramyrazem.org
     
     - Bardzo prosimy, jest jeszcze możliwość dołączenia się do grona ludzi dobrych serc, ten dom potrzebuje pomocy i w pełni na Państwa dobroć zasługuje – dodaje Tadeusz Gruchalla, rzecznik prasowy fundacji. – Jeślim jesteś wrażliwy na los tych małych, niewinnych, skrzywdzonych przez los dzieci, dołącz do naszego grona i wspomóż te dzieci. Tylko razem, wspólnym staraniem i wysiłkiem sprawimy, że los tych dzieci odmieni się na lepsze. A chcemy część zebranych pieniędzy przeznaczyć na zakup sprzętu rehabilitacyjnego oraz wysłanie podopiecznych DPS na turnusy rehabilitacyjne, które pozwolą im na uzyskanie sprawności fizycznej i ulżą w ich cierpieniu, które towarzyszy im od urodzenia.
     

Patronat medialny nad projektem Bestiariusz objęła Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
     
organizatorzy
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Są w naszym pięknym kraju a nawet mieście osoby instytucje które tak bardzo bronią nas wszystkich przed aborcją itd tak jak np. pani Kaja Głodek czy te panie pikietujące pod szpitalem miejskim a może panowie chodzący w spódnicach tak ochoczo krytykujący z ambon lekarzy i kobiety które zdecydowały się na aborcje może by tak do nich się zgłosić żeby wsparli tak szczytny cel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  Elg(2015-01-22)
 • panie Elg pańskie pieniążki szczęścia nam nie przyniosą śpi pan spokojnie panu teżnic nie grozi. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 4
  AnitamamaSandry(2015-01-22)
 • Kalendarz mozna mieć już za darowizne 25 zł. Zarząd zadecydował o tym jak duzo ludzi wpłacało nizse kwoty i postanowił uchonorować również i ich.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 0
  Zarząd(2015-01-22)
 • Przepraszam za błędy, ale tak to już jest jak sie pisze ze smartfona. :) Wybaczcie :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  Preze(2015-01-22)
 • Pani Anito po co te przykre słowa ja tylko chciałem wam jeszcze pokazać z kąt na pewno otrzymacie wsparcie bo jak widać po artykule owego potrzebujecie, a ja ani słowem nie wspomniałem że was nie wesprę chociaż po pani słowach. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  Elg.(2015-01-23)
 • Panie Elg, nie piszemy " z kąt", ale " skąd". Wiem, że to trudne, ale błędy ortograficzne często uniemożliwiają zrozumienie sensu wypowiedzi. Chociaż pana pierwszą wypowiedź byłem w stanie zrozumieć dopiero za drugim razem. To nie kwestia mojego poziomu inteligencji, ale mętności pana wywodu i braku znaków interpunkcyjnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2015-01-23)
 • Człowiek chce pomóc to go jeszcze zjadą inteligencja z. .. .. a. Jesteś tak wykształcona nie robisz błędów ortograficznych i czy interpunkcyjnych ale po mimo to wyciągasz rękę po pomoc. Ogarnij się kobieto troszkę pokory. Kończę tą jałową konwersajcę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 3
  Elg.(2015-01-23)
 • Jednak jesteś tumanem. Przeczytaj dokładnie ten post o inteligencji i wtedy może dotrze do główki, że nie pisała go kobieta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2015-01-23)
 • Oj wyciągacie ręce po jałmużnę i obrażacie ludzi. Bez komentaża
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  (2015-01-23)
 • Skoro bez komentarza, to po co komentujesz? Nie dość, że pisać nie potrafisz, to jeszcze używasz zwrotów, których znaczenia nie rozumiesz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 3
  (2015-01-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex M9 Strong
Pieczątki Trodat
Clinex Dispersion Soft
Clinex Grill