Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzeba się szkolić, by móc lepiej pomagać

Prawie 60 szkoleń, kursów i warsztatów przygotował na nowy rok szkolny 2007/2008 Ośrodek Edukacyjno-Szkoleniowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Elblągu. To oferta skierowana m.in. do nauczycieli, pedagogów, psychologów, a także dyrektorów placówek oświatowych.

Działalność dydaktyczna ośrodka polega na organizacji kursów, warsztatów szkoleniowych, treningów, seminariów, konferencji oraz innych form zajęć, zarówno stacjonarnych, jak i wyjazdowych. Z usług oferowanych przez ośrodek korzystają głównie nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, dyrektorzy placówek oświatowych, wychowawcy świetlic, internatów, animatorzy kultury, pracownicy socjalni, rodzice oraz liderzy grup dziecięcych i młodzieżowych.
     - Istotnym elementem naszej działalności jest stała współpraca z osobami, które posiadają wysoki poziom przygotowania zawodowego - informuje koordynator ośrodka Łukasz Dembiński. - Współpracujemy ze specjalistami, wykładowcami wyższych uczelni, trenerami i terapeutami.
     W tegorocznej ofercie ośrodka znalazło się wiele nowych propozycji szkoleniowych. Wśród nich m.in. szkolenie z zakresu aplikowania o środki finansowe z funduszy krajowych i międzynarodowych oraz podstaw tworzenia projektu. Celem tego szkolenia jest zapoznanie słuchaczy z możliwościami pozyskiwania dotacji oraz nabycia teoretycznych i praktycznych podstaw przygotowywania wniosków o dotację na realizację projektów.
     Przy OES od dwóch lat działa również Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, którego celem jest dokształcanie i doskonalenie nauczycieli, badanie potrzeb i oczekiwań w zakresie rozwoju zawodowego, planowanie i organizowanie efektywnej współpracy z nauczycielami, organizowanie doskonalenia zawodowego kadry zarządzającej i nauczycieli oraz wspieranie ich awansu zawodowego.
     Po analizie nowych problemów, jakie pojawiają się na polu edukacji, ośrodek wprowadził do oferty nowe szkolenia. Obejmują one m.in. takie tematy, jak: „Mediacja jako sposób rozwiązywania konfliktów oraz redukowania przemocy i zachowań agresywnych w środowisku szkolnym”, „Narkotyki - aby pomagać, trzeba wiedzieć”, „Interwencja psychologiczna w sytuacji kryzysu w organizacji (szkole, świetlicy, bursie, domu dziecka, itp.) wywołanego śmiercią, ucznia - wychowanka (samobójstwo, zabójstwo, wypadek)” oraz 50-godzinny kurs języka migowego I stopnia.
     - Kurs języka migowego przeznaczony jest m.in. dla przedstawicieli urzędów oraz instytucji, które mają kontakty z osobami posługującymi się językiem migowym. Ukończenie kursu pozwala na opanowanie tego języka na poziomie podstawowym - informuje Łukasz Dembiński.
     Więcej informacji na temat oferty szkoleniowej OES można znaleźć na stronie internetowej www.tpd.elblag.com.pl lub w biurze TPD przy ul.1 Maja 37 oraz pod numerem telefonu 055 233 82 10.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Konto poczty elektronicznej