Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Trzeba sprzątać śnieg

Elbląg, Trzeba sprzątać śnieg

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej oraz ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości mają obowiązek sprzątać śnieg. Można go nieodpłatnie zwozić na teren przy ul. Płk. Dąbka (za byłą Elbląską Fabryką Domów).

Jak informuje Anna Kulik, naczelnik Wydziału Inżynierii Miasta Urzędu Miejskiego w Elblągu, porządkowe obowiązki na właścicieli nakłada ustawa z 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz uchwała Rady Miejskiej z 2000 r. w sprawie szczegółowych zasad utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Elbląga, obowiązków osób utrzymujących zwierzęta domowe oraz zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt. Oba akty prawne regulują m.in. obowiązki właścicieli, użytkowników wieczystych, zarządców i użytkowników nieruchomości w okresie zimowym.
     - Do obowiązków tych należy uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, z wyłączeniem chodników, na których dopuszczony jest płatny postój lub parkowani pojazdów samochodowych - wyjaśnia Anna Kulik. - Również usuwanie sopli lodowych i nawisów śniegu z dachów i gzymsów budynków niezwłocznie po ich powstaniu.
     Nie wypełnienie tych obowiązków grozi odpowiedzialnością cywilną za powstałe w związku z tym szkody.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pewnie, najprościej jest ustawą nakazać, by ktoś (osoba prywatna) sprzątał za darmo teren, któego nie jest nawet właścicielem. Powstaje pytanie, kto jest właścicielem (zarządcą) takiego chodnika ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  + -(2002-12-05)
 • Tylko trzeba posiadać pod domem jakiś chdnik i chociaż byle jaka ulicę zamiast błota. Przez lata nie można sie doprosic w UM o wykonanie ulicy, a Pani Naczelnik straszy odpowiedzialnością karną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec małego osiedla(2002-12-05)
 • więc należy tę kwestię poprzez "swoich" radnych wprowadzić jeszcze raz na obrady RM, poza tym nie ustawa tylko uchwała,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  inny(2002-12-05)
 • Byle do wiosny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bałwan(2002-12-05)
 • Nie przejmujmy się "uchwałami" lub "ustawami" Wydziału Inżynierii U.M. Nie jest wykluczone ,że za tydzień Pani Naczelnik przedstawi zupełnie odmienną opinię lub zaprzeczy temu co mówiła dziesiaj. Mam na takie postępowanie dowody na piśmie. Z drugiej jednak strony czy można się dziwić różnym dziwnym decyzja U.M. i jego wydziałom, skoro dopuszczalne jest od wielu lat łamamie prawa konstytucyjnego, nabytego, a przysłowiowa pietruszka ma większe prawa niż obywatel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  niestety obywatel(2002-12-05)
 • A oto uchwała obywatelska: Niech się ten kto wymyślił taką uchwałę puknie w łeb, a potem sam złapie za łopatę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Marian J.(2002-12-06)
 • Ale, ale ten na fotce najwyrazniej podrzuca komus ten uprzatany snieg zamiast nieodplatnie wywiezc go na wskazany plac przez p. Kulik. A co na to p. Kulik???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Radny(2002-12-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED