Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzecie spotkanie z przyrodą i krajoznawstwem

 
Elbląg, Trzecie spotkanie z przyrodą i krajoznawstwem
Alicja Gronek, PTTK

To już trzecie spotkanie z cyklu „Środa z Przyrodą i Krajoznawstwem”, które do Regionalnej Pracowni Krajoznawczej PTTK przyciągnęło dzieci i opiekunów ze szkół podstawowych nr 1, 6 i 19. 14 marca Leszek Marcinkowski opowiadał przybyłym o „Skrzydlatych mieszkańcach naszego miasta”. Zobacz zdjęcia.

Opowieść podzielona była na cztery pory roku: zimę, wiosną, lato i jesień. Poznawaliśmy nie tylko, jak wygląda wrona, sroka, czapla, gil, wróbel czy jastrząb, ale również mieliśmy okazję posłuchać ich głosów. Dzieci mogły również poznać ptaki, które rzadko są spotykane, takie jak dzięciołek, raniuszek, krogulec, trznadel, rudzik, mazurek czy kwiczoł. Dowiedziały się, które ptaki przebywają cały rok w Elblągu, które odlatują, a które przylatują na zimę. Wysłuchały opowieści, czym się żywią, gdzie gniazdują, jak również jak należy dokarmiać ptaki zimą. Na koniec prelekcji Leszek Marcinkowski otrzymał pamiątkowego aniołka z piórami od uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu.
     Po prelekcji Barbara Krajnik rozpoczęła warsztaty orgiami, czyli tworzenie z kolorowego papieru ptaków. Dzieci tworzyły trzy rodzaje składanek. Okazało się, że to nie takie proste, bo nie wystarczy tylko zagiąć papier, trzeba wiedzieć, gdzie i jak to zrobić. Każde z dzieci mogło zabrać swoje prace do domu.
     Podczas spotkania został rozstrzygnięty konkurs na legendę związaną z Kamieniem Złotego Wina. Kamień ten leży w Rezerwacie „Buki Wysoczyzny Elbląskiej”. Konkurs został ogłoszony na pierwszym spotkaniu, w styczniu. Do biura PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu wpłynęło sześć opowieści napisanych przez dzieci: Alicję Żachowską (SP 6 w Elblągu), Zuzannę Skórka (SP 6 w Elblągu), Stefanię Styrańczak (SP w Gronowie Górnym), Huberta Maczugę (SP 6 w Elblągu), Paulinę Kobus (SP 12 w Elblągu) oraz Natalię Ruszczyńską (SP 12 w Elblągu).
     Komisja, w której skład wchodzili krajoznawcy, przyrodnicy i turyści, po długich oraz burzliwych obradach wybrała jedną legendę, która wszystkim najbardziej przypadła do gustu. Była to legenda Huberta Maczugi ze Szkoły Podstawowej nr 6 o dwóch braciach - smokach, pozostałe pięć osób zostało wyróżnione. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową.
     Zapraszamy na kolejne z cyklu „Spotkań z przyrodą i krajoznawstwem”, które odbędzie się 11 kwietnia i jako pierwsze ze spotkań będzie miało formę spaceru, a jego tematem będzie „Nasze niezwykłe Stare Miasto”.
     Wszelkich informacji o kolejnych spotkaniach udziela Biuro Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej ul. Krótka 5 tel. 55 641-12-96, mail: bort-pttk_elblag@wp.pl.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia, a aneks kuchenny