UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Turniej zuchowy „Moja Niepodległa”

 
Elbląg, Turniej zuchowy „Moja Niepodległa”
fot. nadesłana

Zuchy z elbląskiego hufca przyłączyły się do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W sobotę (10 listopada) w hali Szkoły Podstawowej nr 8 w Elblągu odbył się Turniej Gromad Zuchowych "Moja Niepodległa".

W turnieju udział brało prawie 70 dzieci z 7 gromad:
     - Próbna Elbląska Gromada Zuchowa "Czujne Wilki",
     - 121. Elbląska Gromada Zuchowa "Wesołe Pszczółki",
     - 17. Elbląska Gromada Zuchowa "Dzielni Indianie",
     - 79. Elbląska Gromada Zuchowa "Czterolistne Koniczynki",
     - 101. Elbląska Gromada Zuchowa "Ale skrzaty",
     - 14. Elbląska Gromada Zuchowa "Wesołe Smoki",
     - 96. Elbląska Gromada Zuchowa "Leśne Elfy".
     Turniej składał się z dwóch części. Podczas pierwszej zuchy miały możliwość poznać legendę o Lechu, Czechu i Rusie, ułożyć z elementów godło, zaśpiewać hymn Polski z wykorzystaniem piktogramów, poznać wiersz: "Kto ty jesteś", zagrać w memo z różnymi godłami. Te konkurencje miały na celu przybliżenie dzieciom najważniejszych dla Polaków symboli, pieśni i legend, które każdy młody Polak powinien znać. Po wykonaniu wszystkich zadań zuchy zdobyły sprawność Poznaj mój kraj.
     Druga część turnieju polegała na sprawdzeniu tężyzny ciała i ducha. Przeprowadzone zostały konkurencje sportowe, gdzie każdy mógł wykazać się sprawnością i szybkością. Ważne było również wsparcie i doping, które pokazało że ważne jest również dobra zabawa. Po podsumowaniu konkurencji zwycięzcami okazały się zuchy z Próbnej Elbląskiej Gromady Zuchowej "Czujne Wilki", a tuż za nimi były zuchy z 14. Elbląskiej Gromady Zuchowej "Wesołe Smoki". Wszystkie gromady otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze.
hm. Marzena Skonieczna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama