Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Turystyczna „Przygoda”

Elbląg, Turystyczna „Przygoda”

W marcu odbędzie się kolejna edycja Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda”. To swoiste targi i festiwal kultur w wykonaniu dzieci i młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego. Zgłoszenia chętnych do udziału w prezentacji przyjmowane będą do końca stycznia.

Szkolna Giełda Turystyczna „Przygoda” cieszy się coraz większym powodzeniem wśród nauczycieli i uczniów. Poprzednie edycje odbywały się w Szkole Podstawowej nr 18 w Elblągu.
     - W ubiegłym roku odwiedziło giełdę ok. 1500 osób, dlatego przenosimy się z naszej ciasnej szkoły do Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid - mówi Dorota Życzkowska, koordynator regionu warmińsko-mazurskiego.
     „Przygoda” to swoiste targi ekologiczno-turystyczne i festiwal kultur w wykonaniu dzieci i młodzieży z województwa warmińsko-mazurskiego.
     - W trakcie „Przygody z ekologią” uczniowie prezentują swoją miejscowość, gminę lub wybrany kraj, szczególnie podkreślając ich walory ekologiczne, działając na zmysły u odwiedzających - wyjaśnia Dorota Życzkowska. - A wszystko to ma charakter konkursowy i koncentruje się wokół dwóch motywów: „Regiony Polski” oraz „Kraje świata”.
     Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych mogą wziąć udział w dwóch konkursach:
     „Regiony Polski” - realizując ten motyw „Przygody” uczniowie powinni zaprezentować swoją miejscowość w wybranej przez siebie treści i formie ekspresji;
     „Ekologiczne pasje regionu” - to prezentacje artystyczne wyrażające walory ekologiczne, turystyczne i kulturowe danego regionu. Konkurs odbywa się na scenie. Zadaniem uczestników jest zaprezentowanie „małej ojczyzny” poprzez muzykę, taniec, słowo.
     Natomiast dla uczniów szkół podstawowych przygotowano następujące konkursy:
     „Kraje świata” - zadaniem uczniów jest prezentacja dowolnego kraju, w wybranej przez siebie treści ekologiczno-turystycznej i formie ekspresji;
     „Świat w zmysłach” - polega na prezentacji wybranego kraju, jego specyfiki i zwyczajów przez oddziaływanie na zmysły widzów. W konkursie oceniane są poszczególne stoiska, a jury szczególną uwagę zwraca na wykorzystanie takich efektów, jakie daje obraz (pobudzenie zmysłu wzroku), czucie (pobudzenie zmysłu smaku i zapachu) i słowo (przekaz informacji krajoznawczych);
     „Żywioły kultur” - sprowadzają się do prezentacji artystycznej na scenie, wyrażanej poprzez muzykę, taniec i słowo. Zadaniem uczestników jest ukazanie specyfiki ekologicznej, turystycznej i kulturowej wybranego kraju i nadanie temu formy teatralnego spektaklu; „Języki świata” - ten konkurs polega na recytacji wierszy w wybranym języku, a jego celem jest przede wszystkim motywacja do nauki języków obcych, z jednoczesnym uświadomieniem wartości, jaką niesie ze sobą możliwość komunikowania się w rozmaitych językach. W tym wypadku premiowane są akcenty pobudzające zmysł słuchu i wzroku.
     Regulaminy konkursów są dostępne na stronach: http://www.sp18elblag.pl/gielda.html oraz http://www.sgtprzygoda.pl/. Zgłoszenia chętnych do udziału w Szkolnej Giełdzie Turystycznej „Przygoda” przyjmowane są w SP 18, ul. Węgrowska 1 Elbląg, fax. 055 235 63 76 lub mail sp18elblag@wp.pl do 30 stycznia br.
     „Przygoda” odbędzie się 21 marca w godz. od 11 do 15 w centrum kultury Światowid.
     
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna III
RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna