Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Twarze Fundacji: senior z pasją

 
Rek

W każdym wieku można mieć pasję – mieć i się nią dzielić. A kiedy pasjonatami stają się seniorzy, ich zamiłowanie nabiera jakby podwójnej mocy, z której czerpią zwłaszcza młodzi ludzie.

I temu m.in. służy Fundusz Aktywności Seniorów Fundacji Elbląg, który pomnażać można 1 proc. podatku.
     Jedną z twarzy kampanii „1 proc. podatku – 100 proc. pożytku” prowadzonej przez Fundację Elbląg jest Pani Maria – seniorka, w której kalendarzu ciężko znaleźć wolne miejsce. Na co dzień działa w Związku Sybiraków w Elblągu. Zawsze z chęcią angażuje się w różne przedsięwzięcia i wydarzenia. Z przejęciem i obrazowo potrafi opowiadać o dawnym Elblągu i jego powojennych początkach. Uczestniczyła w projekcie „Aktywizacyjna międzygeneracyjna” Fundacji, w ramach którego elbląscy seniorzy i młodzież tworzyli filmy o historii Elbląga.
– Młodzież powinna znać historię, zwłaszcza historię swojego miasta. I to nie tylko ze szkoły i książek, ale też taką od osób, które jej doświadczyły – mówi Pani Maria. – Materiały, które stworzyliśmy, posłużą też w przyszłości innym młodym ludziom. Cieszę się, że mogłam opowiedzieć, jak to było kiedyś, tym bardziej, że zawsze lubiłam współpracować z młodzieżą.
     Seniorzy-pasjonaci są bardzo ważną grupą społeczną. To oni posiadają ogromny potencjał, wiedzę i doświadczenie życiowe. Na szczęście coraz częściej głośno o tym mówią i, na przekór stereotypom, niejednego tym zaskakują. Możliwość do tego dał m.in. program grantowy Fundacji Elbląg „Zawsze jest czas na pasje”. Dzięki niemu elbląskie organizacje seniorskie aktywizowały osoby starsze, realizowały ciekawe pomysły. Po raz pierwszy zorganizowały święto seniorów – „Senioriadę”, które ma w Elblągu już kilkuletnią tradycję. Odbyły się też ciekawe pogadanki w szkołach, wycieczki historyczne. Zrealizowane przedsięwzięcia doprowadziły również do integracji międzypokoleniowej. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu z Funduszu Aktywności Seniorów funkcjonującego w ramach Fundacji Elbląg.
     Działania elbląskich seniorów, rozwijanie ich aktywności, można wzmocnić, przekazując 1 proc. podatku na Fundusz Aktywności Seniorów. Przy rozliczaniu się z fiskusem wystarczy wpisać nr KRS Fundacji Elbląg (0000033301) w odpowiednim miejscu w „picie”, a w celu szczegółowym – „Fundusz Aktywności Seniorów”.
     Osoby, które chcą przekazać 1 proc. podatku na działania Fundacji Elbląg, mogą skorzystać z pomocy jej wolontariuszy przy wypełnianiu PIT-u (w każdy poniedziałek i środę w godz. 12-15). Oferta kierowana jest w szczególności do osób starszych z Elbląga i okolic.

 


     Kampania społeczna Fundacji Elbląg prowadzona jest przy wsparciu projektu „Komunikuj się skutecznie!”. Projekt jest dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Karolina Trojan, Fundacja Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini