UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Twoje komórki macierzyste lekarstwem na uciążliwy ból stawów

 

Zespół lekarzy Kliniki BellaMed w Elblągu jest jednym z pierwszych w Polsce, który wprowadził do oferty innowacyjną w ortopedii metodę regeneracji stawów. Dzięki komórkom macierzystym, pobranym z własnej tkanki tłuszczowej i podanym w zmienione chorobowo miejsca możliwe jest skuteczne leczenie i przedłużanie żywotności stawów, naprawę struktur więzadłowych i ścięgnistych, bez zbędnego narażania na leczenie chirurgiczne i związane z nim powikłania.

Leczenie komórkami macierzystymi to aktualnie temat topowy w niemal każdej dziedzinie medycyny
       - Terapia komórkami macierzystymi zaliczana jest do małoinwazyjnych, innowacyjnych metod stosowanych w szeroko pojętej chirurgii rekonstrukcyjnej - mówi lek. med. Paweł Bazela - specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Komórki macierzyste posiadają unikalną zdolność przekształcania się w komórki budujące poszczególne tkanki naszego organizmu, a także biorą udział w hamowaniu procesów zapalnych, są swoistym naturalnym materiałem zapasowym, który każdy organizm posiada na wypadek choroby. W swojej praktyce wykorzystuję zabieg Lipogems® w leczeniu zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien, w leczeniu łokcia tenisisty i golfisty oraz kolana skoczka. Podanie komórek macierzystych pozwala idealnie rekonstruować tkanki kostne i chrzęstne. Prowadzone od kilkunastu lat badania potwierdziły wysoką skuteczność tej terapii , m.in. w ortopedii, chirurgii urazowej, a także w medycynie sportowej. Obecnie w czasie nie dłuższym niż wizyta stomatologiczna, na drodze miniliposukcji jesteśmy w stanie pobrać tkankę tłuszczową i jednoczasowo przygotować preparat komórek macierzystych, który zostanie podany do zmienionej chorobowo tkanki lub stawu. Ogromnymi zaletami tej metody są mała inwazyjność, szeroki zakres wskazań terapeutycznych, długotrwały efekt i praktyczny brak powikłań. Jeszcze większą skuteczność obserwuję się przy połączeniu podania komórek macierzystych razem z osoczem bogatopłytkowym.
      
       Na czym polega procedura zabiegowa?
       - Przygotowanie pacjenta do zabiegu jest stosunkowo proste. Pierwszy etap to wizyta kwalifikacyjna, podczas której pacjent ma możliwość dokładnego zapoznania się ze wszystkimi aspektami terapii, a jednocześnie przechodzi szczegółowe badanie lekarskie – mówi lek. Paweł Bazela. Przed zabiegiem pacjent wykonuje także podstawowe badania laboratoryjne. Cała procedura odbywa się w znieczuleniu miejscowym, co stanowi niewątpliwą zaletę metody. W kolejnym etapie odbywa się pobranie tkanki tłuszczowej oraz jej opracowanie. Ostatni etap stanowi podanie komórek macierzystych do zmienionego chorobowo stawu lub tkanki. Zabieg nie wymaga hospitalizacji oraz umożliwia wyjście pacjenta do domu tego samego dnia.

 


      
       Czy terapia komórkami macierzystymi może być stosowana u każdego pacjenta z problemem ortopedycznym?

       - Przy obecnym stanie wiedzy można śmiało rekomendować ten rodzaj terapii jako alternatywę dla wielu grup pacjentów zakwalifikowanych do zabiegu protezoplastyki stawów. Szczególnie dotyczy to ludzi młodych, aktywnych, ale także osób starszych, często z licznymi schorzeniami przewlekłymi, które stanowią przeciwskazanie do klasycznego leczenia operacyjnego. Kolejnym polem zastosowania terapii komórkami macierzystymi jest medycyna sportowa, np. uszkodzenia ścięgna Achillesa, łokieć golfisty, łokieć tenisisty itp.
      
       Jak długo od podania komórek macierzystych czeka się na pierwsze efekty?

       W kilkadziesiąt minut możemy przeprowadzić bardzo skuteczny małoinwazyjny zabieg, gdzie pierwsze odczuwalne efekty są widoczne już po ok. 4 -6 tygodniach, a długoterminowa poprawa utrzymuje się najczęściej przez parę lat.
      
       Komórki macierzyste to nowy wymiar w medycynie estetycznej i regeneracyjnej. Klinika BellaMed zaprasza na konsultacje i zabiegi, wykonywane przez doświadczonych lekarzy techniką Lipogems. dzięki której możesz odmłodzić swój organizm.
      


       Klinika BellaMed
       ul. Studzienna 33-34A
       82-300 Elbląg
       www.bella-med.pl
       rejestracja@bella-med.pl
       tel. 600 511 512
 

                                                                                   ----- artykuł sponsorowany ------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl