Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tydzień Edukacji Globalnej zakończony

 
Elbląg, Tydzień Edukacji Globalnej zakończony (fot. Ewa Karpowicz, ŚHP)
Rek

Dobiegł końca Tydzień Edukacji Globalnej, był on obchodzony w dniach 16-24 listopada. W trakcie projektu wychowankowie Środowiskowego Hufca Pracy 14-1 w Elblągu wzięli udział w pięciu przedsięwzięciach.

Ideą akcji było zapoznanie młodych ludzi z wyzwaniami i problemami współczesnego świata. W ramach rozpoczynającego się Tygodnia Edukacji Globalnej uczestnicy stworzyli gazetkę ścienną dotyczącą tej międzynarodowej akcji, zapoznali się z wartościami i zasadami praw człowieka oraz z uproszczoną wersją powszechnej deklaracji praw człowieka.
     W trakcie Tygodnia wychowankowie wzięli udział w zajęciach poruszających tematy edukacji globalnej, odbyły się prelekcje na tematy: „Kupuj odpowiedzialnie – Twoje pieniądze kształtują świat”, „Bieda w krajach afrykańskich”, „Marnowanie żywności, a głód na świecie”. Uczestnikom zostały wyświetlone prezentacje multimedialne, z których dowiedzieli się o bieżących problemach krajów Globalnego Południa. Zapoznali się również z działalnością Amnesty International – ogólnoświatowego ruchu ludzi działających na rzecz praw człowieka. Poznali genezę powstania oraz cele działania organizacji. Na koniec wzięli udział w quizie pt. „Prawda czy fałsz”, co jeszcze mocniej utwierdziło ich w przekonaniu, że problemy bezdomności, ubóstwa, głodu i marnowania żywności dotyka również kraje wysoko rozwinięte, w tym także Polskę.

 

Łącznie w zajęciach wzięło udział 47 osób. Zajęcia odbywające się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej przyczyniły się do kształtowania
     w uczniach takich postaw, jak szacunek, tolerancja, empatia, chęć pomocy innym. Wychowankowie chętnie uczestniczyli w proponowanych im zajęciach oraz z dużym zaciekawieniem przyjmowali przedstawiane im kwestie na temat problemów globalnych.
     

Ewa Karpowicz, ŚHP
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 9
AMK Szkło ozdobne 3
AMK Szkło ozdobne 8
AMK Meble łazienkowe 1