Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tydzień powszechnej modlitwy

Inauguracja Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan w diecezji elbląskiej odbyła się w środę 17 stycznia, w Kościele Babtystycznym w Malborku. O refleksję na temat nabożeństw ekumenicznych poprosiliśmy przedstawicieli Komitetu Organizacyjnego Tygodnia.

Pastor Wojciech Gajewski, Kościół Zielonoświątkowy we Fromborku: - To już 12. takie spotkanie. Udało się utworzyć w Elblągu stałą współpracę między kościołami, które pragną włączyć się do wspólnej modlitwy o jedność chrześcijan. Włączyć, pomimo że nie jesteśmy ciągle organizacyjnie jedną wspólnotą kościelną. Miło nam w progach naszych kaplic, zborów i świątyń witać przedstawicieli różnych kościołów. We Fromborku mieliśmy okazję organizować wielokrotnie nabożeństwa ekumeniczne. Uczestniczyli w nich między innymi biskupi rzymskokatoliccy, ewangeliccy, pastorzy i księża różnych wyznań. Słuchaliśmy wtedy wspólnie Słowa i ta przestrzeń modlitwy okazywała się taką wspólnotą pokazującą, że właściwie w tym, co najważniejsze – w modlitwie, wspólnym wyznaniu tych zasadniczych zrębów wiary - nie ma między nami większych różnic. Jest to pozytywne doświadczenie ekumeniczne i wiem, że wielu zwykłych wiernych sobie to chwali.
     Ks. ppłk. Marcin Pilch, Ewangelickie Duszpasterstwo Wojskowe: - W tym roku nabożeństwa odbywają się pod hasłem wyjętym z ewangelii św. Marka z rozdziału siódmego: „Nawet głuchym przywraca słuch i niemym mowę”. Co roku zmienia się temat przewodni tych tygodni. Wybierają go chrześcijanie z Azji, Afryki, z kościołów dla nas dalekich i odległych. Program nabożeństw obejmuje m.in. wyznanie grzechów podziału i prośbę o przebaczenie, wysłuchanie liturgii Słowa, wspólne modlitwy, wyznanie wiary i przekazanie pozdrowień.
     Ks. Marek Karczewski, delegat biskupa elbląskiego ds. ekumenicznych: - W Elblągu główne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w kościele pw. Wszystkich Świętych u Ojców Marianów przy ul. Agrykola, 21 stycznia o godz. 19. Kazanie wygłosi jeden z przedstawicieli wyznań chrześcijańskich. W imieniu Komitetu Organizacyjnego Tygodnia, zapraszam elblążan na to nabożeństwo. Myślę, że modlitwa o wspólne dobro w pracy dla miasta, dla społeczeństwa, na pewno każdemu z nas posłuży.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • bapt. nie babt...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ehh(2007-01-18)
 • Znowu sekty religijne ruszają do ataku po pieniądze wiernych. Dlaczego takie informacje nie są na stronach internetowych tych organizacji? Nie chcemy tych wiadomosci które już nam wychodza bokiem. Dosyć robienia wody z mózgów!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-01-18)
 • Ależ szanowny poprzedniku, nikt Ci nie każe czytać tych wiadomości. Siedź sobie cicho w swoim grajdołku i rozkoszuj się samotnością... :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tom S.(2007-01-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED