UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ubezpieczenie budowy domu jednorodzinnego

 
Elbląg, Ubezpieczenie budowy domu jednorodzinnego

Samo rozpoczęcie budowy jest już bardzo dużą inwestycją. Objęcie jej ochroną jest działaniem rozsądnym, bo już same fundamenty mogą ulec zniszczeniu na skutek działania sił przyrody czy aktów wandalizmu. Podobnie ze sprzętem budowlanym, który może zostać zniszczony lub skradzione. Dzięki polisie za ewentualne szkody można pokryć z wypłaconych z ubezpieczenia pieniędzy.

Ubezpieczenie domu w budowie to specyficzny rodzaj polisy, który przeznaczony jest dla budynków, które dopiero są w trakcie wznoszenia, budynków rozbudowywanych i przebudowywanych. Cechą wspólną tych trzech wymienionych obiektów jest to, że nie można w nich w czasie prowadzonych prac zamieszkać. To jest właśnie powód, dla którego nie mogą zostać objęte typowym ubezpieczeniem nieruchomości.
     
     Zakres ochrony w ubezpieczeniu domu w budowie
     W przypadku ubezpieczenia, jakim jest ochrona domu w budowie, zakres ubezpieczenia zależny jest z jednej strony od firmy ubezpieczeniowej, która oferuje polisę, a z drugiej strony od samego ubezpieczonego i decyzji, jaką podejmie odnośnie do wspomnianego zakresu.
     Ochrona obejmuje zarówno działanie sił przyrody, jak i działanie osób trzecich. Jest to więc klasyczna polisa ubezpieczeniowa. W swej podstawowej formie dotyczy murów i stałych elementów. Nawiązuje więc do typowego ubezpieczenia nieruchomości.
     Dostępne w ofercie rozszerzenia dotyczą dodatkowych ryzyk, udziału wspomnianych wcześniej osób trzecich, jak również pozwalają na objęcie ochroną sprzętów pozostawionych na terenie budowy. Wszystkie te elementy będą wpływały na ostateczny kształt ubezpieczenia. Zadecydują też o tym, czy będzie to ochrona skuteczna, czy nie przydatna. Właśnie dlatego, warto to dokładnie rozważyć.
     To jaki zakres jest oferowany przez daną firmę ubezpieczeniową, można sprawdzić przeglądając ubezpieczenie domu na www.ubezpieczeniemieszkania.pl.
     
     Ubezpieczenia dla domu w budowie – na co zwracać uwagę?

     Bardzo istotną kwestią w przypadku domu w budowie, jest również dopasowanie odpowiedniej sumy ubezpieczenia i wybranie takiej oferty, która ma najszersze ramy czasowe.
     Jeżeli chodzi o sumę ubezpieczenia, to tutaj zaleca się wybranie kwoty, która stanowi równowartość budowanego domu. Co to oznacza? Jeżeli dom jest wart 400 000 zł, należy go ubezpieczyć na 400 000zł. Kwota mniejsza nie pozwoli na pokrycie pełni powstałych ewentualnie strat. Na kwotę większą nie ma potrzeby się ubezpieczać, ponieważ maksymalna wartość, jaka może zostać wypłacona, to równowartość budowanej nieruchomości i to tylko w przypadku szkody całkowitej. Zbyt wysoka suma ubezpieczenia jest więc nieopłacalna, ponieważ podnosi składkę, a z tych większych pieniędzy i tak nie będzie można skorzystać.
     Jeżeli zaś chodzi o wspomniane wcześniej ramy czasowe ubezpieczenia, to chodzi o moment, w którym ochrona się rozpoczyna i wygasa. O ile moment wygaśnięcia jest w większość firm ubezpieczeniowych taki sam, czyli moment odebrania budynku przez inspektora nadzoru budowlanego i decyzja o przeznaczeniu go do zamieszkania, o tyle moment rozpoczęcia ochrony bywa różny.
     Niektóre firmy decydują się na przejęcie odpowiedzialności finansowej od momentu wytyczenia placu budowy przez geodetę. Inne natomiast decydują się na rozpoczęcie ochrony od momentu wylania fundamentów. Dla ubezpieczonego, im wcześniej tym lepiej. Właśnie dlatego, przed zawarciem umowy warto sprawdzić, jakie są jej warunki i co obejmuje, żeby w razie zdarzenia się nie rozczarować.
     Warto również sprawdzić, jakie zapisy związane są z konkretnymi ryzykami, na przykład sprawdzić można jakie zasady obowiązują w przypadku, gdy ubezpieczony decyduje się na ubezpieczenie mieszkania od zalania w www.ubezpieczeniemieszkania.pl.
     Podsumowując, ubezpieczenie domu w budowie to bardzo praktyczna forma zabezpieczenia swojej inwestycji na wypadek różnorodnych zdarzeń losowych. Chroni nie tylko budżet ubezpieczonego, ale również zapewnia powodzenie rozpoczętej przez niego budowy.      

     ----- materiał płatny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl