UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Ubezpieczenie na zimowy wyjazd dla Twojej rodziny

 
Ubezpieczenie na zimowy wyjazd dla Twojej rodziny

Czas zimowych ferii już za nami, ale nie brakuje miejsc, by jeszcze zasmakować zimowego szaleństwa wspólnie z najbliższymi. Mając do dyspozycji kilka dni wolnych od zajęć, rodzice i opiekunowie mogą zaplanować sobie czas wypoczynku.

Oczywiście ferie to nie tylko zimowe krajobrazy i białe szaleństwo, dziś do dyspozycji mamy również wiele egzotycznych możliwości. Jednak bez względu na to jaki, kierunek wybierzemy, musimy zadbać o bezpieczeństwo i ochronę naszej rodziny. Wykupienie dobrego ubezpieczenia na czas urlopu jest po prostu niezbędne.
      
       Rozrywka na stoku? Jakie ubezpieczenie?

       Dla wielu z nas jest kwestią oczywistą, jak bardzo potrzebna i ważna może być polisa ubezpieczeniowa w trakcie narciarskiej przygody. Szczególnie jest to ważne, gdy stawiamy pierwsze kroki na nartach czy desce snowboardowej. W trakcie nauki jesteśmy narażeni na liczne upadki i wywrotki, które najczęściej kończą się jedynie drobnymi stłuczeniami i siniakami. Jednak gdy kontuzja okaże się poważniejsza i będzie konieczna interwencja lekarska, koszty leczenia i opieki mogą okazać się bardzo wysokie, szczególnie gdy dojdzie do tego za granicą. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie zawsze zapewni wszystkie niezbędne świadczenia , dlatego też odpowiednie ubezpieczenie, którego zakres daje dodatkowąochronę, jest niezwykle istotne.
       Wyprawa z dziećmi zawsze wiąże się z mnóstwem zabawy i radości, ale często oznacza wiele niespodzianek, nie tylko przyjemnych. Beztroska dzieci często doprowadza do mniej lub bardziej poważnych problemów. Zdarza się, że może przy tym ucierpieć czyjeś mienie, za które będziemy musieli zapłacić.
      
       Narty w Polsce czy za granicą? Jaka polisa?
       Bez względu na to, czy wybieramy się w polskie góry, czy za granicę, warto zadbać o to, by nasza polisa ubezpieczeniowa zawierała:
       - Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance
       - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków
       - Ubezpieczenie bagażu podróżnego
       - Ubezpieczenie sprzętu sportowego
       - Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym
       Sprzęt narciarski i bagaż warto ubezpieczyć, ponieważ są to rzeczy wartościowe i nierzadko zdarza się, że stanowią atrakcyjny łup dla potencjalnych złodziei.
       W tym miejscu warto zwrócić uwagę na zwrot kosztów poszukiwań i ratownictwa przez wyspecjalizowane jednostki ratownictwa górskiego i wodnego, czy też jazdę i potencjalny wypadek poza trasą. Jeśli w planach wyjazdu znajdzie się tzw. free ride, należy o tym uprzedzić ubezpieczyciela, by odpowiednie zapisy znalazły się w polisie. Oczywiście im większe ryzyko, tym wyższa składka, jednak nie warto z tego powodu utajniać naszych prawdziwych planów przed firmą ubezpieczeniową. Cena nie powinna być kryterium wyboru polisy turystycznej. Przy takich polisach kluczowa jest wysokość sumy ubezpieczenia i ich zakres.
      
       Ferie w ciepłych krajach? Jakie ubezpieczenie?
       Ci z Państwa, którzy pragną wybrać się do egzotycznych krajów i opalać na czystych, piaszczystych plażach, przy szumie lazurowych wód morza lub oceanu, również powinni zadbać o dobre ubezpieczenie. W tych dalekich wojażach jesteśmy narażeni zarówno na zwykłe zatrucia pokarmowe, jak również na poważne choroby tropikalne wymagające skomplikowanego leczenia. W przypadku wyboru polisy zapewniającej bezpieczeństwo w egzotycznych rejonach należy zwrócić uwagę na:
       - Ubezpieczenie kosztów leczenia i assistance – sprawdź, czy obejmuje także choroby tropikalne
       - Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków – w razie poważnej kontuzji lub śmierci
       - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – gdy wyrządzisz szkodę osobie trzeciej (np. zniszczysz czyjeś mienie)
       - Ubezpieczenie bagażu – na wszelki wypadek
       - Ubezpieczenie sprzętu sportowego – gdy masz zamiar uprawiać np. surfing
       Niezależnie od tego, gdzie spędzamy urlop, należy mieć na uwadze bezpieczeństwo swoje i osób, z którymi wyjeżdżamy. Dzięki właściwie wybranej polisie, Wasz wyjazd może przebiec bezproblemowo, a gdy stanie się coś złego, zawsze Wiecie, gdzie zwrócić się o pomoc.
       Dzięki usłudze Assistance można skontaktować się z centrum alarmowym i dowiedzieć się, jak postępować, gdy spotka nas nieszczęście. Warto wydać kilkadziesiąt złotych, by uchronić się przed znacznie większymi kosztami i konsekwencjami wypadków.

       ----- materiał płatny -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl