Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Uczeń na wsi

Pieniądze na zakup mikrobusów i autobusów, instalację internetu, kursy językowe, wakacyjne obozy rehabilitacyjne i zakup przedmiotów umożliwiających naukę można uzyskać z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z programu ,,Uczeń na wsi”.

1 września rusza na terenie całego kraju pilotażowy program pn. ,,Uczeń na wsi” realizowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem programu jest pomoc w zdobyciu wykształcenia przez osoby niepełnosprawne zamieszkujące gminy wiejskie.
     
     Adresatami programu są:
     osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, pobierające naukę w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej (z wyłączeniem szkoły policealnej), mające stałe zameldowanie na terenie gminy wiejskiej, na terenie której znajdują się wyłącznie wsie, lub miejsko-wiejskiej, na terenie której znajdują się wyłącznie wsie oraz miasta do 5 tys. mieszkańców;
     gminy, na terenie których zamieszkują takie osoby.
     
     Formy wsparcia uczestników programów:
     osoby niepełnosprawne można otrzymać dofinansowanie kosztów: zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę; uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej (w tym wakacyjne obozy rehabilitacyjne); związanych z dostępem do internetu (instalacja i abonament), z wyłączeniem zakupu komputerów; kursów doszkalających w zakresie programu nauczania oraz kursów językowych (w przypadku kursów organizowanych poza miejscem zamieszkania ucznia, dofinansowaniu mogą podlegać również koszty dojazdu, zakwaterowania, wyżywienia); wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych.
     Dofinansowanie nie może przekroczy w ciągu roku szkolnego: 2000 zł dla ucznia szkoły podstawowej i gimnazjalnej; 3000 zł dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej; 4000 zł, jeśli uczeń szkoły ponadgimnazjalnej płaci czesne za naukę.
     gminy otrzymać można dofinansowanie wydatków, jakie poniosą gminy wiejskie lub gminy miejsko-wiejskie na zakup pojazdów (mikrobusów i autobusów), służących do przewozu niepełnosprawnych uczniów. Dofinansowanie nie może przekroczyć: 100 000 zł w przypadku zakupu mikrobusu lub 200 000 zł w przypadku zakupu autobusu.
     
     Wnioski o pomoc indywidualną należy składać do 30 września w urzędzie gminy.
     Wnioski o dofinansowanie zakupu pojazdu należy składać od 3 września do 30 września w Oddziale PFRON właściwym terytorialnie dla siedziby władz gminy.
     Dodatkowe informacje można uzyskać w punktach poradnictwa ERKON oraz na stronach internetowych: http://www.pfron.org.pl i na www.razemztoba.pl

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok