UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Uczniowie I LO z biznesem na piątkę

 
Elbląg, Uczniowie I LO z biznesem na piątkę
fot. nadesłana
Reklama

20 czerwca w dalekim Lublinie odbył się finał konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą - „Start-up na 5-tkę”. Spośród pięciu finałowych drużyn, reprezentujących pięć województw wschodniej Polski, drużyna I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu okazała się najlepsza.

Aleksandra Stankiewicz z klasy Id, o profilu matematyczno-fizycznym oraz Małgorzata Wojciechowska i Amadeusz Tuszyński z klasy Ic, biologiczno-chemicznej, przygotowali specjalnie uproszczony „wniosku o dofinansowanie” i przedstawili w nim swój pomysł na biznes.
       - Opracowaliśmy wirtualną przymierzalnię ubrań – tłumaczyła Aleksandra Stankiewicz. – Wystarczy przesłać w Internecie swoje rozmiary i zobaczymy na zdjęciu panoramicznym, jak wybrane przez nas ubranie na nas leży.
       Ich projekt spodobał się ekspertom. Jedyny mankament, jaki w nim znaleźli, to taki, że pomysłu nie można opatentować i natychmiast zostanie skopiowany przez sklepy internetowe z odzieżą.
       W finałowym etapie konkursu zwycięskie drużyny zaprezentowały swoje pomysły przed panelem ekspertów. Wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ właśnie w Lublinie działa jedna z trzech pilotażowych platform startowych POPW – Connect.
       Grono ekspertów współpracujących na co dzień ze start-upami wskazało mocne i słabe strony projektów oraz oceniło biznesowy i ekonomiczny potencjał finałowych pomysłów. Uczestnicy mieli szansę sprawdzić, jak w praktyce działają platformy start-upowe, dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed młodymi przedsiębiorcami i jakie instrumenty wspierające początkującego star-upowca można wykorzystać na drodze do własnego biznesu.
       - Cieszę się widząc zainteresowanie, jakie budzi tematyka platform startowych wśród młodych mieszkańców Polski Wschodniej. Daje to nadzieję, że wielu z nich będzie chciało rozpocząć i prowadzić samodzielną działalność właśnie w tym makroregionie. Myślę, że spotkanie z ekspertami i praktykami biznesu będzie znakomitą okazją do zdobycia cennej wiedzy i poznania doświadczeń na temat sposobów na zaistnienie z sukcesem na rynku. Spotkanie w Lublinie ma uczniom również pokazać, jaką pomoc mogą uzyskać z funduszy europejskich Programu Polska Wschodnia. Wszystkim zespołom, które podjęły wyzwanie, życzę odwagi oraz determinacji w realizowaniu swoich pomysłów, które – przy odpowiednim wsparciu - mogą stać się w przyszłości innowacyjnymi produktami, unikalnymi usługami czy nowatorskimi rozwiązaniami - powiedział wiceszef resortu rozwoju Adam Hamryszczak, honorowy gość konkursu.
       Konkurs stanowi podsumowanie wiedzy oraz umiejętności zdobytych podczas „Lekcji o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość”, przeprowadzonych z inicjatywy Ministerstwa Rozwoju pomiędzy lutym a kwietniem 2017 roku, w ponad 300 szkołach ponadgimnazjalnych Polski Wschodniej.
       - Nie spodziewałam się, że zajmiemy pierwsze miejsce, ponieważ konkurencja była bardzo duża. Młodzi ludzie mają naprawdę niesamowite pomysły i wykazują się ogromnym zaangażowaniem w powierzone im zadania, czego najlepszym przykładem są uczniowie I LO – powiedziała Janina Mazuś, przygotowująca uczniów do konkursu, nauczycielka geografii i podstaw przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ogólnokształcących.
       Pani Janinie Mazuś oraz całej drużynie serdecznie gratulujemy i czekamy na efekty projektu w rzeczywistości.
      
Anna Luiza Górecka, rzecznik prasowy Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama