Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Ojczyznę kochać trzeba i szanować.

Uczniowie III LO w Niemczech

 
Elbląg, Uczniowie III LO w Niemczech fot. nadesłana
Rek

Od dwóch lat III LO bierze czynny udział w międzynarodowym projekcie. Wymiana kulturowa, nabywanie wiedzy i dokształcanie się z angielskiego i innych języków to najważniejsze atrybuty tego przedsięwzięcia.

W tym roku szkolnym młodzież III LO wzięła udział w dwóch wyjazdach: do Norwegii i Niemiec. Ten ostatni odbył się w dniach 22-26 października.
     W programie brali udział uczniowie klas drugich: Sylwia Wiadrowska, Paweł Zawada i Patryk Sobolewski wraz ze swoimi opiekunami Idą Szyrejko-Micotą i Tomaszem Stężałą. Odwiedziliśmy Alzey na południowozachodnim krańcu Niemiec. Zostaliśmy przyjeci przez szkołę Elisabeth Langgässer Gymnasium.
     Byliśmy miło zaskoczeni otwartością i gościnnością gospodarzy. W trakcie poznawania życia szkoły dowiedzieliśmy się jak uczniowie podchodzą do nauki i jakie mają możliwości rozwoju swoich zainteresowań - niemieckie nauczanie różni się od  naszego chociażby indywidualnym planem lekcji związanym z pasjami danego ucznia.
     Mieliśmy okazję brać udział w lekcjach. Tamtejsi uczniowie są bardzo aktywni na zajęciach. Niemalże każdy zgłaszał się na pytanie nauczyciela, a jak ktoś rozmawiał na lekcji, to tylko na temat z nią związany.
     Mieliśmy też czas na zapoznanie z ‘’naszymi rodzinami’’. Czas spędzony razem wspominamy bardzo miło. Mieliśmy okazję dzielenia się spostrzeżeniami na temat Europy i świata. Szczególną uwagę zwracaliśmy na tematy kulturalno-społeczne naszych regionów i państw. Dowiedzieliśmy się wiele nowego o Niemczech.
     Zwiedziliśmy Alzey, Moguncję, Frankfurt nad Menem. Odwiedziliśmy muzeum niewidomych Dialog Blindenmuseum, gdzie za pomocą białych lasek,  jak niewidomi musieliśmy się poruszać w ciemnych salach muzeum. Przeszłość odkrywaliśmy poprzez zmysły dotyku, słuchu, zapachu i smaku.

 

W czasie pobytu rozmawialiśmy też z młodzieżą z kraju Basków, Włoch, Danii, Holandii, Austrii czy Norwegii. Braliśmy udział w sesji European Youth Parliament (Europejski Parlament Młodych).
     Na koniec odbyła się prezentacja i degustacja narodowych dań i przysmaków. Największym hitem okazały się polskie pierogi.
     Kolejny wyjazd z programu odbędzie w listopadzie do Austrii. W marcu 2014 r. nasze liceum będzie gościć młodzież z programu.

Patryk Sobolewski, uczeń III LO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Brawo dla III LO, widać dostrzegają fakt, że naszymi najbliższymi sąsiadami są Niemcy, jakże inne od tych znanych nam ze starych seriali. Młodzież ma swiadomość, że należy poznawać języki i kulture sąsiadów, a nie brnąc w bezsensowną naukę angielskiego,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1 1
    emerytowany(2013-11-06)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem