Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Uczniowie przygotowują się do startu w dorosłe życie

Trwa realizacja projektu „Szkoła bliżej życia - program zajęć pozalekcyjnych w elbląskich szkołach ogólnokształcących”. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę, jak również przygotowują się do aktywnego, twórczego i świadomego dorosłego życia.

Na 2009 rok zaplanowano przeprowadzenie we wszystkich szkołach podstawowych, gimnazjach i liceach ogólnokształcących ponad 6 tys. dodatkowych zajęć pozalekcyjnych dla uczniów, ukierunkowanych na rozwój kompetencji, które Rada Unii Europejskiej uznała za kluczowe – porozumiewanie się w języku obcym, kompetencje matematyczne, naukowo-techniczne i informatyczne, jak również inicjatywność i przedsiębiorczość.
     - W każdej szkole odbywają się zatem dodatkowe zajęcia pozalekcyjne z: matematyki, fizyki, przyrody, języka angielskiego, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjno-komunikacyjnych – informuje Piotr Rzepczyński, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - W projekcie uczestniczy ponad 2,5 tys. uczniów, którzy rozwijają swoje zdolności i pasje, a tym samym przygotowują się do udziału w olimpiadach i konkursach, a także podjęcia studiów na kierunkach technicznych i przyrodniczych.
     - Drugą grupą beneficjentów są uczniowie zagubieni, niezmotywowani do działania i o niesprecyzowanych działaniach, którzy biorąc udział w zajęciach z przedsiębiorczości i technologii informacyjno-komunikacyjnych mają możliwość rozpoznania i sprawdzenia swoich zdolności i umiejętności, poszerzania wiedzy – kontynuuje rzecznik prezydenta. - Uczniowie ci wzmacniają poczucie wiary w siebie, uczą się samodzielności, przedsiębiorczości i umiejętności komunikacji.
     Projekt „Szkoła bliżej życia” pozwala podnieść jakość kształcenia uczniów w elbląskich szkołach, a tym samym przygotowuje młodzież do aktywnego, świadomego i twórczego funkcjonowania w życiu społeczno-gospodarczym kraju i Wspólnoty Europejskiej. Jego realizacja potrwa do końca lipca 2009 r.
     Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
     Szczegółowe informacje dotyczące projektu można znaleźć na stronie internetowej www.szkolablizejzycia.umelblag.pl.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • Śliczna inicjatywa UM, szkoda tylko, że prowadzący zajęcia od stycznia nie otrzymują za nie wynagrodzenia. To naprawdę zniechęca.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    raz(2009-03-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski