Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Dworze Gdańskim

 
Elbląg, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Dworze Gdańskim fot. nadesłana
Rek

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Nowym Dworze Gdańskim został oficjalnie otwarty 9 października 2014. Ma już kilkudziesięciu słuchaczy.

Rok akademicki zainaugurowaliśmy pierwszym wykładem o roli pamięci niejawnej, który wygłosiła dr Ewa Magier-Łakomy. Wykład skutecznie rozbudził apetyty słuchaczy na wiedzę.
     Dzięki współpracy wielu podmiotów udało się stworzyć rozbudowany i różnorodny program. Założycielami UTW są Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego, jedna ze szkoł wyższych w Gdańsku oraz Dyrektor Żuławskiego Ośrodka Kultury. Program powstawał we współpracy z Zarządem Powiatowego Koła Emerytów i Rencistów.
     Wykłady i konwersatoria poprowadzą wykładowcy gdańskeij uczelni, zajęcia artystyczne i ruchowe pracownicy ŻOK-u, wykłady regionalne współpracownicy Klubu Nowodworskiego, wycieczki przewodnicy PTTK Szuwarek, naukę angielskiego centrum językowe, a kursy komputerowe Biblioteka Publiczna w Nowym Dworze Gdańskim. Tematy wykładów zostały specjalnie dobrane dla potrzeb osób starszych. Dużo miejsca zajmują sprawy finansowe oraz prawne, słuchacze zapoznają się także z psychologicznymi problemami starzenia i komunikacji z młodszymi pokoleniami. Nie brakuje także wykładów z zakresu kultury i sztuki.
     Już odbywają się kursy językowe, warsztaty artystyczne i zajęcia ruchowe. Na najbliższy wykład z zakresu kultury i sztuki zapraszamy w sobotę, 18 października, o godz. 11.00 do sali kameralnej ŻOK-u. Marek Czarnecki będzie mówił o symbolach i ich znaczeniu, odczytywaniu ukrytych treści oraz o odniesieniach do innych dzieł lub historii.
     Można jeszcze składać deklaracje przystąpienia do UTW, znajdują się one w sekretariacie ŻOK-u. Wszelkich informacji udziela sekretariat ŻOK-u pod numerem 55 247 22 30.
Uniwersytet Trzeciego Wieku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Domena funkcyjna .com.pl
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)