Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Urodzone Sercem

Elbląg, Urodzone Sercem
fot. AD

Decyzję o adopcji podejmuje coraz więcej bezdzietnych par, jednak wciąż wiele małżeństw waha się z podjęciem decyzji o adoptowaniu dziecka. Duża część z nas z kolei na temat spraw związanych z adopcją wie niewiele.

W celu przybliżenia czytelnikom tego tak złożonego zagadnienia, na łamach naszej gazety ukazywać się będą artykuły autorstwa ekspertów (psychologów, pedagogów, terapeutów) pracujących w elbląskim Ośrodku Adopcyjno-Opiekuńczym, poświęcone ważnym kwestiom związanym ze zjawiskiem adopcji.
     Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy „Urodzone Sercem” jest placówką o szerokim spektrum działania. Do jego głównych zadań należy pozyskiwanie osób pragnących zaadoptować dziecko lub stworzyć rodzinę zastępczą, przeprowadzanie badań psychologiczno-pedagogicznych, wywiadów społecznych u kandydatów na rodziców zastępczych, prowadzenie poradnictwa psychologiczno-pedagogicznego, terapii dzieci i rodziców w rodzinach adopcyjnych i zastępczych.
     Do Ośrodka może zwrócić się każdy, kto jest zainteresowany wszelkiego rodzaju problemami związanymi z adoptowaniem dziecka lub przyjęciem dziecka w ramach rodziny zastępczej. Ośrodek pomaga również w rozwiązywaniu problemów z adoptowanym dzieckiem. Oprócz tego udziela pomocy przyszłym matkom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i z rożnych powodów nie chcą lub nie mogą zapewnić odpowiedniej opieki mającemu urodzić się dziecku.
     W ramach działalności Ośrodka powołane zostało również Stowarzyszenie Wspierających Adopcję „Urodzone Sercem”. Stowarzyszenie to powstało z inicjatywy rodziców adopcyjnych, pracowników i przyjaciół zrzeszonych wokół OAO i ma na celu wspieranie bezdzietnych rodziców w podjęciu właściwej decyzji odnośnie adopcji. W ramach działalności Stowarzyszenia uzyskać można fachową pomoc psychologiczno-pedagogiczną i zaczerpnąć porad w kwestiach związanych z adopcją. Do Stowarzyszania może więc zwrócić się każdy, kogo nurtuje problem adopcji lub kto nosi się z zamiarem adoptowania dziecka.
     
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Bardzo dobry temat :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-09-18)
 • jakie to wszystko jest obłudne. .. .większość osób będących rodzinami zastępczymi robi to dla pieniędzy bo skoro tak bardzo chcemy mieć dzieci to dlaczego nie przysposobimy całkowicie dzieci wolnych prawnie(adoptujemy)?! Czasami jak patrze na to w jakich ubraniach przychodzą do przedszkola dzieci bedące w rodzinach zastępczych to aż serce pęka-bo nie ma jak to brać pieniążki i mieć je dla własnego użytku. Nasuwa się tylko jedno pytanie dlaczzego kosztem tych dzieci- przecież one i tak już zostały dotkliwie skrzywdzone przez swoich rodziców wieć przemyślmy zanim i my skrzywdzimy:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  llllllllll(2010-09-18)
 • czy samotna kobieta może adoptować dziecko?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  młoda rozwódka(2010-09-19)
 • tak dla rodzin zast; tak robia to dla pieniedzy, ale to jest ich praca zawodowa jak każda inna, jak w każdym środowisku zawodowym są lepsi i gorsi pracownicy, a to kto zostaje taką rodziną to juz kwestia szkoleń i odpowiedniego doboru przez organy do tego powołane, nie krytykujmy ich a raczej wspierajmy; mówmy o adopcji i rodzinach zastepczych (bo to trzeba rozgraniczyć), a dla wielu z nas to jedno i to samo; dzieci w domu dziecka narazone są na agresię ze str starszych, opiekunowie się często zmieniają itd.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  mama adopcyjna(2010-10-17)
 • Czepiasz sie rodziny zastępczej a widziałaś jak chodzą ubrane w domu dziecka (gdzie płacą 4 razy więcej) ? Mówisz że robią to dla pieniędzy a kto im da jeśc, ,kupi leki i opłaci to przedszkole za darmo ? Czy widzialaś żeby lekarz leczyl za darmo czy nauczyciel uczył za darmo? Widzialaś czlowieka który pracuje za darmo? Puknij sie i założe się że nie masz pojęcia o pomocy bo byś wzięła takie dziecko pod swój dach ZA DARMO ! A ty z czego żyjesz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  urodzona sercem i duszą(2010-11-09)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Trodat
Clinex Glass
Płyn do mycia i dezynfekcji