Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uśmiech dziecka największą nagrodą

Elbląg, Uśmiech dziecka największą nagrodą
Podopieczni Środowiskowego Ogniska Wychowawczego TPD podczas zajęć plastycznych (fot. nadesłane)

Od września do grudnia Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Elblągu realizuje projekt „Radosne Dzieciństwo”, finansowany przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Projekt jest kontynuacją i uzupełnieniem działań, które TPD w Elblągu realizuje na rzecz dzieci i młodzieży zamieszkałych przy ul. Łęczyckiej 26.

Jako zadanie zlecone przez Urząd Miasta Elbląg od czerwca 2008 roku TPD prowadzi przy Łęczyckiej 26 Środowiskowe Ognisko Wychowawcze. Poza stałymi zadaniami placówki staramy się poszerzać działalność placówki, szukając dodatkowego wsparcia finansowego z samorządu i fundacji. W 2009 r. dla podopiecznych świetlicy zrealizowaliśmy dwa dodatkowe programy: „Kolory Naszego Dzieciństwa” współfinansowane przez Urząd Wojewódzki w Olsztynie oraz „Mały Reporter” finansowany ze środków Fundacji Fortis z Warszawy. Obecnie rozpoczynamy projekt „Radosne Dzieciństwo”, na którego realizację otrzymaliśmy wsparcie finansowe Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.
     W ramach projektu przez 4 miesiące realizowane będą warsztaty socjoterapeutyczne, warsztaty artterapeutyczne oraz zajęcia z malarstwa i ceramiki. Podsumowanie działań połączone z prezentacją prac wykonanych przez dzieci w ramach projektu odbędzie się w grudniu w siedzibie świetlicy.
     Pomimo tego, że główne cele projektu brzmią i są poważne (podniesienie poczucia własnej wartości dzieci i młodzieży, wykształcenie umiejętności spędzania czasu wolnego w sposób społecznie akceptowany, czy rozwój umiejętności psychologiczno – społecznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania w życiu społecznym), to – jak zapewniają realizatorzy programu – najważniejsze jest zbudowanie dzieciom warunków do przeżywania radosnego dzieciństwa. Ich uśmiech jest dla wychowawców największą nagrodą.
Łukasz Dembiński, TPD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia, a aneks kuchenny