Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Usuwanie skutków podtopień – gdzie po pomoc?

 
Elbląg, Usuwanie skutków podtopień – gdzie po pomoc?
fot. Anna Dembińska

Urząd Miasta przekazuje mieszkańcom miasta poszkodowanym w wyniku wczorajszych (18 września) podtopień najważniejsze informacje dotyczące pomocy, jaką mogą uzyskać w związku z poniesionymi stratami.

Sprawdzą szkody w terenie
     Od dziś w ciągu najbliższych dni do mieszkańców zalanych ulic udadzą się przedstawiciele Komisji powołanej przez Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga. W jej skład wchodzą miejscy urzędnicy, inspektorzy nadzoru budowlanego oraz Zarządu Budynków Komunalnych.
     Zadaniem komisji jest przyjęcie zgłoszeń o stratach, wstępne oszacowanie strat oraz przekazanie informacji mieszkańcom, jaką formę pomocy mogą otrzymać. Komisja przekaże również informacje na klatki schodowe tym mieszkańcom, których nie uda się zastać w momencie wstępnego szacowania strat.
     Dziś i w najbliższych dniach komisja udaje się na ulice: Związku Jaszczurczego, Oboźną, Fabryczną, Zagonową, Fromborską i Bartniczą.
     
     Gdzie zgłaszać szkody?

     Osoby poszkodowane w wyniku zalania ulic mogą do 30 września zgłaszać poniesione szkody pisemnie, ustnie bądź telefonicznie w następujących miejscach:
     
• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Winna 9, pok. 317, w godz. 7.30-15.30
     tel. 55 625 61 00, 55 625 61 95, 55 625 61 96
     lub
• Dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (całodobowo), ul. Elizy Orzeszkowej 2,
     tel. 55 239 30 40, 239 30 41
     
     Po otrzymanych zgłoszeniach pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej skontaktują się z osobami poszkodowanymi i przeprowadzą wywiad środowiskowy, który potrzebny jest do otrzymania wsparcia finansowego w formie zasiłku celowego.
     
"W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego „powódź” jako następstwo zalania terenów uprawnych w skutek deszczu nawalnego oraz zalania terenów w następstwie podniesienia się poziomu wód płynących i stojących na terenie gminy Elbląg w dniu 18 września wójt Gminy Elbląg przystępuje do uruchomienia procedur związanych z oszacowaniem strat w uprawach rolnych oraz środkach trwałych" - informuje na swojej stronie Urząd Gminy Elbląg.
"W związku z powyższym rolnicy, którzy ponieśli straty w uprawach lub środkach trwałych mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwach rolnych do Urzędu Gminy Elbląg do dnia 28 września (wnioski do pobrania w Urzędzie Gminy Elbląg, pokój nr 35 lub ze strony internetowej Gminy Elbląg)". Szczegółowe informacje w tej sprawie można znaleźć na stronie Urzędu Gminy Elbląg.
     
     Straty liczy również gmina Pasłęk, na razie nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat procedur dotyczących odszkodowań.
"Na miejscu trwają obecnie prace III zespołów komisji ds. szacowania szkód na skutek podtopień. Niebawem Burmistrzowi Pasłęka przedstawione zostaną wyniki prac powołanych zespołów" - taką informację można znaleźć na stronie Urzędu Gminy Pasłęk.
oprac. na podst. inf. nadesłanej z UM Elbląg i inf. Urzędów Gmin
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • pomoc? Pod sądem? Nie ma? Aaa bo to za mało medialne hehe na łodce nie przypłynłą jaś. F. asola vel lanser moto. rówka?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  (2017-09-19)
 • niech ci ludzie co pod sądem walczyli o DEMO (k) RACJE (w obronie swoich interesów) teraz wyszli i pokazali solidarność? taa już, za brudna sprawa haha białe rękawiczki se ubrudziliby
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 3
  (2017-09-19)
 • Korki jak w Moskwie. Centrum - PWSZ godzinka. Stare Miasto do PKP - godzinka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 1
  (2017-09-19)
 • Jak Państwo widzą, Miasto, ja jako prezydent i moi postsłoninowi urzednicy oraz mój dobry kolega z PSL z departamentu zarządzania kryzysowego zdaliśmy egzamin w tym trudnym czasie. W związku z powyższym zarządzeniem nr 478/2017 przyznałem ww. osobom nagrody w łącznej kwocie stu tysięcy złotych za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków. Wasz umiłowany Prezio.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 4
  TojaWróbel(2017-09-19)
 • Dzwonie od rana do wodociągów i pan mi ogłasza ze mam sama wode z piwnicy wylać ,że co ?? Oni chyba dobrze sie nie czuja
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 5
  Panienska(2017-09-19)
 • @Panienska - A może przekręć do Straży Pożarnej. Pompa i jazda. Będziesz 101 w kolejce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 1
  (2017-09-19)
 • Bo jeździć to trza umić . Hehe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  elblazanin(2017-09-19)
 • Prezydent i reszta z UM łopaty miotły i do porządkowania Elbląga. To przez was ten cyrk i szkody zalaniowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 2
  (2017-09-19)
 • @elblazanin - Kierowcy brawo. Blokowanie skrzyżowań i przejść dla pieszych rewelacja. Nie ma przejazdu zablokuję cały ruch ale będę 30m do przodu. .. Popisałeś się elblążanin. Jak ten co po ścieżce rowerowej dygał na wysokości placu dworcowego Toyotą Avensis ok. 16:15
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2017-09-19)
 • dzwoniono, ale wszyscy w Pasłęku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  (2017-09-19)
 • Dokladnie sie zgadzam z wpisem, niedbalstwo ze strony wladz miasta, niedrozne studzienki, nieczynnosc basenu, spowodawo to co jest w Elblagu. Czas wziac sie do roboty WLADZO!!!!to bedzie sie powtarzalo niestety pogoda jest w tych czasach bardziej kaprysna. No chyba ze macie tyle kasy na wyplate odszkodowan i na pomoc zalanym.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  kiks(2017-09-19)
 • @kiks - Chłopie: niedrożne studzienki, zanieczyszczanie Kumieli i Srebrnego Potoku, śmiecenie w terenach wód czy niszczenie wałów p pow. to wina urzędników, czy mieszkańców. Kto w naszym mieście nie przestrzega podstawowych norm zachowania; buduje chatę, remontuje dom, kosi trawę w ogródku, ale jakoś nie chce posprzątać po sobie. Każdy deszcz zmywa te świństwa do studzienek. Kto parkuje samochody na trawnikach, a każdy wolny spłachetek ziemi betonuje pod parking. Człowiek niszczy, a przyroda to wykorzystuje. Teraz płacz, ale nikt nie chce zwiększenia wydatków no ochronę przeciwpowodziową, bo lepiej przenieść je na głupawe pomysły z budżetu obywatelskiego, zmianę nazw ulic, czy jakieś dziwne pomniki lub inne "wyspy szczęścia".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  kukuł(2017-09-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Płyn do mycia i dezynfekcji
Pieczątki Firmowe
Clinex Dispersion Soft
Clinex M9 Strong