Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Uznanie honorowym krwiodawcom

Zwieńczeniem obchodów „Dni Honorowego Krwiodawstwa” w Elblągu było uroczyste spotkanie władz Rejonowej Rady Honorowego Krwiodawstwa z zasłużonymi dla tego społecznego ruchu dawcami.

W listopadzie minęło 50 lat od chwili, gdy na wieść o tysiącach ofiar powstania w Budapeszcie Polacy spontanicznie przekazywali swoją krew dla walczących o wolność Węgrów. W Elblągu punkty przyjmujące ten szczególny dar solidarności pracowały wtedy przez całe doby. Dopiero po dwóch latach od tamtych wydarzeń ówczesne władze Polski pozwoliły ruchowi honorowego krwiodawstwa nadać formy organizacyjne.
     Kluby honorowych dawców od wielu lat działają przy zakładach pracy, w jednostkach wojskowych, uczelniach wyższych, a także przy wielu parafiach i przy Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu. W ubiegłym roku od honorowych dawców z rejonu elbląskiego pozyskano 3 444 litry krwi. Potrzeby lecznictwa są jednak znacznie większe, toteż najważniejszym wyzwaniem na najbliższe lata jest rozbudowa szeregów honorowych dawców krwi.
     W czasie spotkania w elbląskim ratuszu Anna Szyszka, wicewojewoda warmińsko-mazurski uhonorowała najbardziej zasłużonych krwiodawców odznaczeniami państwowymi. Złote Krzyże Zasługi otrzymali Tadeusz Krawczyk i Szymon Kuciński, srebrne - Mirosław Dąbrowiecki i Mieczysław Kamedulski, a brązowe - Sławomir Grela, Tomasz Kocięba i Robert Sajda. Honorowe wyróżnienie „Za Zasługi dla Elbląga” otrzymał Janusz Burnicki. Kilkunastu osobom wręczono Odznaki Honorowe PCK i odznaki Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
  • A jakie są w Elblągu kluby HDK? Rok temu przeniosłem się do Elbląga i tu na miejscu nie jestem zapisany do żadnego klubu. Ktoś ma jakieś kontakty?? Najlepiej jakiś klub wojskowy
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    (2006-12-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy z Grawerem