UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

VI Ptasi Piknik za nami

 
Elbląg, VI Ptasi Piknik za nami
fot. nadesłana

VI Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej za nami. Dopisała pogoda, ptaki oraz liczni goście. W trakcie trwania imprezy naliczono ponad 146 tys. ptaków.

Podobnie jak w latach poprzednich najliczniej reprezentowana była zięba (blisko 120 tys.), następnie bogatka oraz szpak. Z ciekawostek zaobserwowano dwa kobuzy oraz pięć sokołów wędrownych. Łącznie w ciągu dwóch dni naliczono 85 gatunków ptaków. W punkcie obrączkarskim zaobrączkowano 357 sikor.
       Ptasi Piknik zorganizowany został w ramach Europejskich Dni Ptaków. Jest to dwudniowe wydarzenie obchodzone w 40 krajach Europy i Azji Środkowej, którego głównym celem jest zwrócenie uwagi ludzi na jedno z najbardziej niezwykłych zjawisk w świecie przyrody – wielką jesienną migrację ptaków. Co roku kilkadziesiąt tysięcy ludzi od Portugalii po Kazachstan i od Norwegii po Cypr w pierwszy weekend października wyjątkowo uważnie przygląda się dzielnym podróżnikom.
       Na naszym pikniku pojawiło się blisko 1700 obserwatorów ptaków. Impreza ta ma charakter przede wszystkim edukacyjny. Pod okiem ornitologów i leśników można było dowiedzieć się o budowie, zwyczajach oraz o zjawisku migracji ptaków. Można było obserwować ich obrączkowanie, posłuchać opowieści o przyrodzie, lesie i gospodarce leśnej.
       W trakcie pikniku można było samodzielnie zbudować budkę lęgową, uczestniczyć w licznych konkursach z nagrodami a na koniec upiec sobie nad ogniskiem kiełbaskę. W imieniu organizatorów i partnerów serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Mieliśmy dużą przyjemność, mogąc państwa gościć w oba piknikowe dni.
      
Jan Piotrowski, Nadleśnictwo Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama