UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

W bibliotece szukają Arktyki

 
Elbląg, W filii nr 3 przy al. Piłsudskiego trwa podróż „W osiem tygodni przez osiem kontynentów"
W filii nr 3 przy al. Piłsudskiego trwa podróż „W osiem tygodni przez osiem kontynentów" (fot. AD)
Reklama

Gdzie jest Arktyka i kto tam mieszka? Czemu biedronka siedmiokropka przynosi szczęście? O tym wszystkim mogą dowiedzieć się dzieci, które przyszły w wakacje do biblioteki. Odwiedziliśmy filie przy ul. Ogólnej i al. Piłsudskiego.

Już od wejścia słychać piosenki. Najmłodsi czytelnicy siedzą na krzesełkach i czytają o biedronkach. Okazuje się, że oprócz najpopularniejszych siedmiokropek czerwonych w czarne kropki są jej bliźniaczki – czarne w czerwone kropki. W planach jest stworzenie atlasu przyrodniczego, własnej gry planszowej (i oczywiście zagranie w nią). Oprócz tego dzieci malują, tworzą origami, przygotowują papierowe modele zwierząt. - Każdego dnia zajmujemy się innym owadem – informuje Elżbieta Zielińska z filii nr 4 przy ul. Ogólnej 59.
       W pozostałe dni dzieci będą szukać odpowiedzi: dlaczego pająki tkają sieci, pszczoły tańczą, gąsienice tak dużo jedzą, a mrówki są pożyteczne? - Zapraszamy dzieci powyżej siedmiu lat w każdy wtorek i czwartek do końca wakacji – mówi Monika Żurawska, współprowadząca zajęcia w filli nr 4.
       Zajęcia odbywają się w każdy wtorek i czwartek od 11 do 13 i są bezpłatne. A po południu można iść do Bażantarni i zobaczyć owady w naturze.
       W filii nr 3 przy ul. Piłsudskiego trwa podróż „W osiem tygodni przez osiem kontynentów”. - Zaczęliśmy w Arktyce i przez całe wakacje mamy zamiar odwiedzić cały świat – mówi Jolanta Karmowska, prowadząca zajęcia.
       Do dyspozycji dzieci organizatorzy oddali ogromną salę. Dzieci z otwartymi ustami słuchają opowiadań z krainy wiecznej zimy. Potem rozpoczyna się ożywiona dyskusja. W poniedziałki najmłodsi czytelnicy poznają kontynent, we wtorki bohaterów książkowych, następnego dnia znanych Polaków związanych z kontynentem, czwartki gry i zabawy z różnych stron świata, a piątek to spotkania ze sztuką plastyczną. - Chcemy zorganizować dzieciom wolny czas i mimochodem przekazujemy wiedzę – dodaje Jolanta Karmowska.
       Zajęcia w filii nr 3 przy al. Piłsudskiego odbywają się codziennie od 11 do 14. Są przeznaczone dla dzieci od 7 lat. Młodsze mogą brać udział w zajęciach razem z opiekunem. - Po pierwszej godzinie jest przerwa, na której dzieci mogą zjeść przyniesione z domu drugie śniadanie – informuje Jolanta Karmowska
       - Było super – siedmioletni Kuba jest zachwycony. I o to chodziło.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama